Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.09.2021

Стратегічні підприємства мають залишатися в Україні – Зеленський про “Мотор-Січ”

Україна вітає іноземний бізнес та інвестиції, але стратегічні підприємства мають залишатися під контролем держави, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Я знаю, що китайський бізнес заходить в Україну, я хотів би, щоб будь-який бізнес заходив більше в Україну, більше інвестував, це правда. Що стосується стратегічних підприємств України, які були за останні десять років, якщо деякі з них з точки зору акцій були передані деяким китайським партнерам, то ми зупинили це рішенням Ради національної безпеки і оборони. Тобто стратегічні підприємства мають бути в Україні. Бізнес бізнесом, а безпека безпекою. Це що стосується підприємства “Мотор- Січ” тощо. У нас є такі випадки”, – сказав Зеленський на форумі Ялтинської європейської стратегії у форматі YES Brainstorming 2021 у Києві в п’ятницю.

Водночас президент зазначив, що з Китаєм в України найбільший товарообіг і зауважив, що хотів би, щоб товарообіг між Україною та Китаєм був іще більший.

“Я хотів би, щоб український бізнес більше експортував до Китаю, тому що це великий ринок. Чому ні?” – зазначив Зеленський.

За словами президента, розмова про відносини України з Китаєм, це “про стратегічні відносини, про стратегічних економічних партнерів”.

YES Brainstorming – захід нового формату Ялтинської європейської стратегії (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Тема зустрічі – “Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання”.

Щорічні зустрічі Ялтинської європейської стратегії, громадської організації, яка сприяла б процесу приєднання України до ЄС, проводяться з ініціативи Віктора Пінчука з 2004 року. Зустрічі YES стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України та всього світу.

 

ua.interfax.com.ua