Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.08.2021

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram.

«Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Запорізької області. Він задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”. Йшлось про розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі комбінату», – йдеться у повідомленні.

У САП зазначили, що аналогічне рішення суд вже виносив у липні 2018 року. Законність того рішення підтвердила і апеляція.

Проте Верховний суд скерував справу на новий розгляд, задовольнивши таким чином скаргу компанії Фірташа.

Наразі суд першої інстанції повністю задовольнив позов САП та повернув ЗТМК у власність держави.

Як повідомляв Укрінформ, ТОВ «ЗТМК» утворено на базі ДП «Запорізький ТМК» – єдиного в Україні і Європі виробника губчастого титану. Потужність виробництва, згідно з проєктом будівництва підприємства, становить 20 тис. тонн титанової губки на рік.

ТОВ “ЗТМК” на 51% належить Фонду державного майна України та на 49% – компанії “Толексіс трейдінг лімітед”, де бенефіціаром вказується Дмитро Фірташ. Управління корпоративними правами держави здійснює Фонд держмайна.

У грудні 2018 року Запорізький титано-магнієвий комбінат, який належав олігарху Дмитру Фірташу, через суд повернули державі.

У березні 2019 року Касаційний господарський суд у складі Верховного суду повернув на новий розгляд справу про повернення заводу у власність держави.

 

www.ukrinform.ua