Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.10.2022

Світові ціни на арматуру падають на фоні низького попиту в будівельному сектор

Котирування арматури в Туреччині у середині жовтня 2022-го впали на 3,6%, в Італії – на 5,5%, в Китаї – на 2,6%

Ціни на арматуру минулого тижня впали на більшості регіональних ринків у світі на фоні низького попиту зі сторони будівельного сектору. Про це свідчить індикатор цін Kallanish.

Котирування арматури в Туреччині за тиждень 17-24 жовтня 2022 року знизилися на 3,6% у порівнянні з попереднім тижнем – до $655-665/т. Турецькі виробники були змушені зменшити ціни як на внутрішньому, так і на експортному ринках через недостатній попит.

Навіть за умови зниження цін металургійні заводи Туреччини не змогли досягти достатнього попиту ні на внутрішньому ринку, ні на експортному. Покупці не згодні платити за арматуру навіть $660/т, враховуючи конкуруючі пропозиції, які набагато дешевші.

Минулого тижня значних експортних продажів арматури на турецькому ринку не було. Невеликі обсяги продукції продали до Ізраїлю.

Ціни на арматуру в Туреччині досі залишаються на більш високому рівні, ніж пропозиції від світових конкурентів. Однак метзаводи не можуть опустити ціни нижче $600/т через високі витрати на виробництво. До того ж у листопаді очікується подальше зростання цін на енергоносії. Тоді маржа заводів скоротиться ще більше, що призведе до зупинення заводів, якщо брухт не стане дешевшим. Уже відомо про припинення закупівлі сировини та підготовку до зупинення деяких металургійних комбінатів.

Ціни на арматуру в Італії за тиждень 14-21 жовтня 2022 року скоротилися на 5,5% у порівнянні з попереднім тижнем – до €780-810/т. Основною причиною падіння котирувань є слабкий попит зі сторони будівельного сектору. Активності покупців заважає нестабільна ситуація на ринку та великі запаси арматури по всій країні. Покупці очікують, що ціни на арматуру продовжать падати в найближчі тижні. Більшість з них вважає, що зниження вартості будівельних матеріалів зумовить збільшення попиту.

У Франції попит на арматуру також залишається слабким. Очікується, що у листопаді відбудеться деяке поповнення запасів. Однак невизначеність через зниження активності в будівельному секторі не надає впевненості у очікуваннях. Вітчизняні виробники сталі продовжують зупиняти виробництво, але цього недостатньо, щоб збалансувати попит і пропозицію.

На ринку арматури в Іспанії відзначається деяке відновлення цін. При цьому попит досі обмежений – більшість покупців кажуть, що вони страждають від зниження будівельної активності в країні. Вартість арматури в Іспанії варіюється від €862/т до €875/т.

Китайська арматура станом на 21 жовтня оцінюється в 3,72-3,74 тис. юанів/т ($515-518/т), що на 2,6% менше, ніж тижнем раніше. Ринок арматури в Китаї продовжив падати минулого тижня на фоні великих запасів. Ринкові настрої були пригніченими через спалах коронавірусу та запровадження  в кількох провінціях жорстоких заходів зі стримування захворюваності. Деякі заводи вирішили скоротити виробництво через вимоги влади та падіння попиту.

Наприкінці минулого тижня котирування арматури незначно зросли, оскільки погода була більш сприятливою для будівництва, і будівельні майданчики поповнили запаси.

Як повідомляв GMK Center, слабкий попит та песимістичні прогнози продовжують гальмувати активність на ринку арматури в Італії. Аби стимулювати ринок, заводи пропонують конкурентні знижки, проте клієнти все одно не поспішають робити замовлення. Французькі виробники, своєю чергою, знижують виробництво, щоби збалансувати попит та пропозицію.

 

gmk.center