Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.03.2023

Світові ціни на брухт падають на фоні низької ринкової активності

Котирування брухту на турецькому ринку за тиждень 13-20 березня 2023 року скоротилися на $5/т

Світові ціни на металобрухт минулого тижня знизилися в більшості регіонів світу на фоні спаду ринкової активності, високої пропозиції сировини та ослаблення попиту на готову продукцію. Хоча глобальне виробництво сталі збільшується, ринок залишається нестабільним.

Ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини, згідно з даними Kallanish, протягом 13-20 березня 2023 року впали на $5/т, або на 1,1%, у порівнянні з попереднім тижнем – до $455-460/т. Тенденція до зростання цін, яка утримувалася протягом минулих трьох тижнів, призупинилася. Ціни коригуються відповідно до стану ринку.

Оскільки попит на ринку брухту Туреччини сповільнюється, а пропозиція знаходиться на високому рівні, металургійні підприємства утримуються від закупівель, щоб отримати сировину по більш низьким цінам.

Наприкінці лютого – початку березня місцеві споживачі активно закуповували брухт в очікуванні завантаження потужностей державними замовленнями для відновлення постраждалої від землетрусу інфраструктури. Поки що стабільного попиту на арматуру не відзначається, отже нагальної потреби в сировині немає.

В короткостроковій перспективі підвищення цін на брухт за нинішніх ринкових умов неможливе, оскільки на ринку не спостерігається дефіциту або великого попиту. Найімовірніше постачальники поступово піддаватимуться тиску споживачів та знизять ціни сировини. Однак деякі з них категорично налаштовані щодо негативного коригування вартості брухту, оскільки впевнені, що турецькі металурги ще не повністю закрили потреби в сировині.

Березневий попит на брухт в Туреччині посприяв підвищенню цін в Німеччині. Станом на середину березня ціни на брухт у цій країні піднялися на €10-30/т у порівнянні з лютим – до €385-395/т. Очікується, що така тенденція протримається ще декілька тижнів.

Така ж ситуація відзначається в Австрії. З початку місяця ціни на брухт в країні зросли на €20/т – до €385-400/т в залежності від марки. На австрійському ринку котирування брухту зросли вперше з початку року, але попит на місцеву сировину впав після першої декади березня.

Очікується, що ціни на брухт в Європі протягом березня будуть зростати, оскільки попит зі сторони Туреччини та масовий перезапуск європейських металургійних потужностей підвищать кількість заявок на ринку.

Ціни на брухт в Китаї минулого тижня різко впали через високу наповненість ринку при стабільних темпах споживання. Котирування брухту на сході Китаю станом на 17 березня 2023 року становили 3,14 тис. юанів/т ($455/т), знизившись на 57 юанів/т порівняно з попереднім тижнем.

Хоча прибутки металургійних заводів Китаю поступово зростають, продажі готової стальної продукції все ще на низькому рівні, що, своєю чергою, стримує збільшення споживання брухту.

Нагадаємо, обсяги заготівлі металобрухту в Україні за підсумками січня-лютого 2023 року скоротилися на 70,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 152,2 тис. т. Експорт сировини за цей період склав 24,8 тис. тонн, що в 3,5 раза більше р./р., а імпорт – 0,04 тис. тонн (-60% р./р.).

 

gmk.center