Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 02.01.2020

Світові ціни на кольорові метали

Впродовж листопада більшість базових кольорових металів перебували під тиском через невизначеність у торговельних суперечках між США та Китаєм, і ціни на них вирізнялись волатильністю. Винятком були тільки свинець і нікель, ціни на які стійко знижувались. Споживання свинцю з боку автомобільної галузі зменшується, а попит на кислотно­свинцеві акумулятори знижується через розвиток альтернативних джерел струму, що призвело до зниження котирувань на Лондонській біржі металів. На Шанхайській ф’ючерсній біржі грудневі ф’ючерси на свинець знизились, а складські запаси зросли з 21,411 тис. тонн до 36,914 тис. тонн на зазначені дати.

Ціни на нікель на Лондонській біржі металів (LME) в листопаді продовжили зниження, але його темпи значно зросли. Впродовж місяця біржові ціни на нікель знизилися на тлі збільшення складських запасів металу з 66,306 тис. тонн до 68,280 тис. тонн на зазначені дати. Причина – поточний низький попит на нержавіючу сталь. Незважаючи на зниження у листопаді, за підсумками 11 місяців 2019 року, ціни на нікель демонструють найбільше зростання (+32,2% порівняно з початком року) з усіх базових кольорових металів, які котируються на LME. Нагадаємо, що станом на 02.01.2019 нікелеві катоди коштували 10440 USD/т. У довгостроковій перспективі ціни на нікель припинять зниження або навіть відновлять зростання через стабільне збільшення попиту з боку виробників електромобілів та акумуляторів.

Уряд Індонезії планував ввести заборону на експорт нікелевої руди з 2022 року. Таке рішення уряду було зумовлене розрахунками мати до часу введення заборони достатньо потужностей для виробництва продукції з більш високою доданою вартістю (нікельованого чавуну або феронікелю). Спочатку заборону перенесли на січень 2020 року, а потім у жовтні минулого року ввели негайну заборону на експорт зазначеної сировини після значного зростання обсягів експорту. У листопаді Індонезія скасувала негайну заборону і відновила експорт, що призвело до збільшення пропозиції та стійкого зниження світових цін. Основним споживачем індонезійської нікелевої руди є Китай, а тому після 2020 року йому доведеться або завозити з Індонезії нікельований чавун (NPI), або закуповувати нікелеву руду в сусідніх Філіппінах, які також планують законодавчі обмеження, спрямовані на покращення екологічного становища.

У 2019 році Філіппіни, які є другим після Індонезії виробником нікелевої руди у світі, збільшили обсяги експорту сировини до Китаю з метою збільшення своєї частки на тамтешньому ринку, а також планують збільшити обсяги виробництва для подолання можливого дефіциту матеріалу в Китаї після введення обмежень Індонезією. На Шанхайській ф’ючерсній біржі грудневі ф’ючерси на нікель знизилися, а складські запаси відповідно.

Валерій Студенцов,

експерт ДП «Держзовнішінформ»

 

Більше інформації на  сайті видання «Огляд цін українського та світового товарних ринків» – https://bit.ly/35pquS5

Ознайомитись з переліком послуг Відділу досліджень ринків металургії, машинобудування та авіакосмічних технологій за посиланням https://bit.ly/2PsHzVw