Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.03.2023

Світові ціни на металобрухт підтримуються тенденцією зростання в Туреччині

Котирування брухту на турецькому ринку за тиждень 6-13 березня 2023 року зросли на $8/т, а з початку року – на $64/т

Світові ціни на брухт продовжують зростати в більшості регіонів світу на фоні високої активності на ринку Туреччини – одного з найбільших імпортерів металобрухту. Позитивній динаміці також сприяє відновлення попиту на сталь, та, як наслідок, збільшення виробництва сталі.

Ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини, згідно з даними Kallanish, протягом 6-13 березня 2023 року зросли на $8/т, або на 1,5%, у порівнянні з попереднім тижнем – до $460-465/т, а з початку року – на $64/т, або 16%. Поточна тенденція до збільшення спостерігається вже протягом останніх трьох тижнів.

Котирування сировини в Туреччині почали різке зростання через деякий час після землетрусів, коли уряд країни повідомив про план відновлення постраждалих регіонів у наступні 3-4 місяці. Металургійні комбінати в очікуванні різкого збільшення попиту на арматуру почали закуповувати сировину, щоб заповнити складські запаси та бути готовими до можливого нарощування виробництва.

Місцеві меткомбінати зазначили, що готові забезпечити внутрішній попит на сталь, яку використають для відбудови інфраструктури, при цьому експортні продажі майже повністю припиняться.

Поки сталевиробники не бачать стабільного та сильного попиту на сталь, їм доводиться жертвувати маржею, оскільки вартість брухту різко зросла, а достатнього попиту на арматуру за цінами, які відповідали б котируванням брухту, немає. Постачальники металобрухту, своєю чергою, відмовляються знижувати ціни на сировину.

Оскільки на ринку є численні пропозиції сировини з усіх регіонів, а попит турецьких заводів невисокий, очікується, що ціни на брухт досягли піку. Котирування стабілізуються на досягнутому рівні. Більшість заводів чекають ясності на ринку, перш ніж прискорювати закупівлі брухту.

На європейському ринку ціни на брухт також підвищилися у зв’язку з позитивною ситуацією в Туреччині та високим попитом від металургів. Зокрема, в Італії ціни на брухт станом на 10 березня 2023 року зросли на €30/т порівняно з 3 березня – до €400-440/т. Загалом, подібна тенденція спостерігається у Франції, Іспанії та всьому східноєвропейському регіоні.

На формування котирувань сировини також вплинуло підвищення тарифів на залізничні та інтермодальні вантажні перевезення з Північної та Східної Європи, зростання цін на сталевий прокат.

У США котирування брухту суттєво зростають на фоні березневих торгів, які почалися тиждень тому. Це вже четверте поспіль підвищення цін на торгах у Сполучених Штатах після тривалої тенденції до зниження минулого року. За тиждень 3-10 березня 2023 року ціни на брухт на східному узбережжі США зросли на $5/т – до $436-441/т.

Як і очікувалося, ціни на металобрухт отримали підтримку від зростаючих експортних постачань, покращення портфелів замовлень і підвищення цін на сталь у США. Очікується, що квітень також дасть потужний поштовх цінам на брухт у Штатах.

Китайський ринок брухту стабілізувався, оскільки велика пропозиція звільнила ринок від проблем з постачаннями. Станом на 10 березня 2023 року котирування сировини в східному Китаї склали 3,15 тис. юанів/т ($453/т), що на 5 юанів вище порівняно з попереднім тижнем.

Після зростання цін на сталь минулого тижня ціна брухту стабілізувалася, а брухтозаготівельники прискорили постачання після повного відновлення роботи після свят. Попри те, що споживання металобрухту в Китаї зросло через відновлення виробництва на заводах з електродуговими печами та збільшення використання такої сировини в доменних печах, попит і пропозиція наразі слабко збалансовані.

Нагадаємо, світове споживання брухту в першому півріччі 2022 року зменшилося на 8,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 248,79 млн тонн. Негативна тенденція попиту на металобрухт підтримувалася зниженням глобального виробництва сталі.

Світове споживання металобрухту в сталеливарному виробництві за підсумками 2021 року збільшилося на 12% р./р. – до 620 млн тонн. За рік частка брухту у виплавці сталі збільшилася до 32%, тоді як у 2019 році цей показник становив 30%, а у 2020-му, у розпал пандемії – 29%.

 

gmk.center