Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.06.2022

Світові ціни на мідь впали до 15-місячного мінімуму

Котирування металу падають на фоні глобального економічного спаду, який підриває настрої інвесторів

Ціни на мідь на світовому ринку впали до мінімуму з березня 2021 року на тлі глобального економічного спаду, який підриває настрої інвесторів. Про це повідомляє Mining.com.

У середу, 22 червня, мідь з поставкою в липні просіла на 2,6% в порівнянны з цінами днем ​​раніше, сягнувши мінімуму $8,55 тис./т на біржі Comex у Нью-Йорку.

Найбільш торговані липневі контракти міді в Шанхаї завершилися в середу зі зниженням на 1,6% – до $9,97 тис./т.

«На базові метали, як і раніше, чинить тиск неоднозначний прогноз попиту, пов’язаний з карантином у Китаї та посиленням грошово-кредитної політики, що спричиняє побоювання з приводу рецесії», – йдеться у повідомленні.

Очікується, що на ціни кольорових металів і надалі впливатимуть макроекономічні події, курс долара, стан зовнішніх ринків та тенденції до ризику.

Котирування міді в Європі впали услід за зниженням цін на американському та азіатському ринках на фоні дедалі гучніших попереджень про те, що посилення грошово-кредитної політики ФРС може призвести до економічного спаду та зміцнення долара.

Акції гірничодобувних компаній також падають, зокрема BHP Group втратила майже 10% порівняно з попереднім тижнем, Glencore – 8%, а Freeport-McMoRan – 16%.

Нагадаємо, у березні світовий ринок рафінованої міді показав дефіцит у розмірі 25 тис. тонн. При цьому в лютому, до початку вторгнення РФ на територію України та запровадження санкцій проти агресора, на ринку спостерігався профіцит металу 95 тис. тонн.

Зазначимо, найближчими роками прогнозується зростання попиту на мідь у кілька разів через збільшення виробництва електромобілів. Щоб уникнути збільшення дефіциту міді, планується у найближчі 5-7 років запровадити додаткові потужності з її виробництва.

За підсумками 2021 року світове виробництво рафінованої міді становило 24,5 млн тонн, а реальне споживання – 25,3 млн тонн. Дефіцит становив 475 тис. тонн, що майже відповідає рівню 2020 року.

Скорочення російського експорту цього металу спричинило певну напруженість на дефіцитному ринку. Виробництво міді російського 2021 року становило 875 тис. тонн, або 4% від світового.

 

gmk.center