Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.08.2021

Світові ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль – FAO

У липні світові ціни на продовольчі товари знижувалися другий місяць поспіль; зниження відбулося за рахунок менших цін на зернові, олії та молочні продукти.

Про це йдеться у пресрелізі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), який є у розпорядженні Укрінформу.

Згідно з доповіддю, оприлюдненою сьогодні Організацією Об’єднаних Націй, Індекс продовольчих цін FAO в середньому становив 123,0 пункту в липні 2021 року, що на 1,2% нижче, ніж у попередньому місяці, хоча все ще на 31,0% вище проти відповідного періоду торік.

Падіння у липні було зумовлене падінням котирувань більшості зернових та олій, а також молочних продуктів.

Індекс цін FAO на зерно був у липні на 3% нижчим, ніж у червні, що спричинено падінням міжнародних цін на кукурудзу на 6% порівняно з попереднім місяцем.

Ціни на інші зернові культури, такі як ячмінь та сорго, також значно знизилися, що відображає слабший імпортний попит.

Однак котирування пшениці у липні зросли на 1,8% – до найвищого рівня з середини 2014 року – частково через побоювання щодо сухої погоди та стану посівів в Північній Америці.

Водночас, міжнародні ціни на рис впали до дворічного мінімуму, на що вплинули рух валют та повільні темпи продажів.

Індекс цін FAO на молочні продукти знизився на 2,8% порівняно з червнем, причому найбільшого падіння зазнали ціни на сухе знежирене молоко, за яким ідуть вершкове масло, сухе незбиране молоко та сир.

Індекс цін на олію досяг п’ятимісячного мінімуму, знизившись на 1,4% порівняно з червнем, оскільки зниження цін на соєву, ріпакову та соняшникову олію більш ніж компенсувало зростання цін на олію пальмову.

У липні індекс цін FAO на цукор збільшився на 1,7%, це четверте щомісячне зростання. Зростання в основному було пов’язане з більш жорсткими цінами на сиру нафту, а також невизначеністю щодо впливу останніх заморозків на врожайність у Бразилії.

Індекс цін на м’ясо зріс незначно, причому котирування м’яса птиці найбільше зросли через збільшення імпорту у Східній Азії та обмеження розширення виробництва в деяких регіонах. Ціни на м’ясо великої рогатої худоби зросли також незначно. Тим часом ціни на свинину впали після зниження імпорту Китаю.

Як повідомляв Укрінформ, середнє значення Індексу продовольчих цін FAO в липні 2020 року становило 94,2 пункту, що на 1,2% більше, ніж у червні 2020 року, і майже на 1,0% вище, ніж в липні 2019 року.

 

www.ukrinform.ua