Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.08.2021

Світові ціни на залізну руду впали на 10% через падіння попиту в Китаї

Вартість ф’ючерсів на Даляньській сировинній біржі за підсумками торгів у четвер опустилася на 6,2%. Падіння вартості залізної руди сприяє зниженню цін і на сталь.

Сьогодні ціни на залізну руду різко падають на сигналах про скорочення попиту в Китаї. Ф’ючерси на руду з 62% вмістом заліза в Сінгапурі подешевшали на 10% – до $134 за тонну, мінімуму за 8 місяців.

Вартість ф’ючерсів на Даляньській сировинній біржі за підсумками торгів у четвер опустилася на 6,2%, зазначає “Главред” із посиланням на Bloomberg.

Влада Китаю неодноразово закликала сталеливарні підприємства країни скорочувати виробництво з метою скорочення шкідливих викидів, і останні дані показують, що їх зусилля почали приносити плоди.

Згідно з даними консалтингової компанії Mysteel, запаси залізної руди в 45 китайських портах за підсумками минулого тижня збільшилися на 260 тис.тонн – до 127 млн тонн.

BHP Group, найбільша гірничодобувна компанія світу, на цьому тижні заявила про зростаючу ймовірність істотного скорочення виробництва сталі в Китаї в поточному півріччі. Раніше деякі з великих китайських виробників сталі вже взяли на себе зобов’язання щодо скорочення виробництва.

Падіння вартості залізної руди сприяє зниженню цін і на сталь. Тиск на ринок також чинять очікування, що попит на сталь в Китаї буде зменшуватися, враховуючи, що Пекін прагне стримати зростання обсягів житлового будівництва.

“Світовий ринок сталі охолоджується, і ми як і раніше дотримуємося думки про те, що ціни будуть знижуватися до кінця 2021 року і в 2022 році, оскільки попит на сталь в Китаї з боку будівельної галузі послаблюється”, – відзначають експерти Fitch Solutions.

Нагадаємо, в травні президент Володимир Зеленський назвав необхідним підвищення ренти на видобуток залізної руди через різке зростання світових цін, що дозволяє власникам рудних компаній отримувати надприбуток.

Однак прийняття відповідного законопроекту №5600, розгляд якого очікувалося в липні, відкладено.

 

www.unian.ua