Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 14.08.2013

На світовому ринку активізувався попит на зерно

Активізація імпортного попиту на світовому ринку зерна в останні тижні (країни Азії, Близького Сходу та Північної Африки проводять великі тендери на закупку зернових) допомогла дещо підтримати ціни на зерно, або, по меншій мірі, сповільнила темпи падіння цін. Факторів підтримки на ринку зерна зараз практично немає, а якщо і є, то вони мають, або спекулятивний, або локальний характер.

Наприклад, зниження врожаю пшениці у Великобританії до орієнтовно 12 млн.т у порівнянні з 13,3 млн. т в 2012 році і рекордом в 17,2 млн. т в 2008 році, призведе до того, що ця країна залишиться нетто-імпортером пшениці і в поточному сезоні. В найближчі дні на зерновий ринок будуть продовжувати тиснути очікування щодо перегляду Департаментом сільського господарства США прогнозу світових кінцевих запасів пшениці в бік їх підвищення в своєму черговому звіті, який повинен бути опублікований в понеділок 12 серпня.

На даний момент найбільшу конкурентоздатність має зерно з чорноморського регіону, зокрема Росії, Румунії та України. На останніх тендерах виграють переважно дві останні завдяки більш низьким цінам та доволі високій якості врожаю в поточному році.