Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.01.2024

Свириденко в Давосі: Продовольча безпека потребує розмінування та захисту портів Чорного

Першочерговими завданнями для вирішення проблеми глобальної продовольчої небезпеки є розмінування Чорного моря, посилення протиповітряного захисту портової інфраструктури України та гуманітарної допомоги для найбільш вразливих країн.

Про це у Давосі за підсумками четвертої зустрічі радників з національної безпеки та політичних радників лідерів держав світу щодо реалізації української Формули миру сказала перша віце-прем’єр-міністр — міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє Укрінформ.

«Продовольчу небезпеку відчувають нині принаймні 40 країн, тому що росія атакує не лише мирних українців, а й інших людей у глобальному вимірі, за тисячі кілометрів від України. Заміновані поля, зруйновані зернові сховища, блокада судноплавства – все це спричинило дефіцит продовольчих товарів. Ми обговорили це питання під час дискусії навколо Формули миру», – зазначила представниця українського уряду.

Вона нагадала, що після російського вторгнення ціни на продовольство злетіли до рекордного рівня. Наприклад, ціна на зерно зросла до понад 400 доларів за тонну. Це мало найбільш важкі наслідки для великої кількості людей. Число тих, хто потерпає від продовольчої небезпеки, зросло до 324 мільйонів по усьому світу. Саме тому продовольча безпека стала однією з головних тем під час конференції радників у Давосі.

«Це все дуже конкретні речі, і, як на всіх зустрічах з національної безпеки, ми відпрацьовуємо дуже чіткий план. Перш за все, маємо розмінувати Чорне море, забезпечити страхування для суден, надати більше засобів протиповітряного захисту для портової інфраструктури. Безумовно, ми також маємо збільшити обсяги допомоги для найбільш вразливих споживачів. Ми говорили про це, і це єднає країни», – зазначила Свириденко.

За її словами, у перший рік після російського вторгнення українська економіка впала на 28%, у минулому році вона вже зросла на 5%.

«Продовження боротьби для нас має екзистенційне значення, в той час, як у росії є вибір – воювати або не воювати. Тому настільки важливо долучити (до обговорення Формули миру – ред.) якомога більше країн. Ми раді бачити, що кожного разу кількість країн-учасниць збільшується, і ми сподіваємося на значний результат наступних зустрічей», – додала Свириденко.

Як повідомлялося, сьогодні в Давосі, перед початком Всесвітнього економічного форуму, відбулася четверта зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників за участі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

 

www.ukrinform.ua