Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.12.2022

Сильна промислова база має бути стратегічним пріоритетом ЄС – EUROFER

Асоціація європейських виробників сталі закликає політиків ЄС знайти рішення для експорту в рамках CBAM

Сильна промислова база має бути стратегічним пріоритетом ЄС. Про це йдетьсяв заяві Асоціації європейських виробників сталі (EUROFER), опублікованій на сайті організації.

Як наголосили в асоціації, зараз на карту поставлене майбутнє європейської промисловості, якій загрожує енергокриза. Крім того, в цих умовах виробники мають витратити значні кошти на декарбонізацію.

Лідери ЄС найближчими днями ухвалюватимуть фундаментальні рішення щодо промислового майбутнього Європи. На фоні енергокризи в Європі  в ЄС мають терміново розробити та впровадити промислову політику, спрямовану на посилення конкурентоспроможності промисловості та підвищення її стійкості, а також на сприяння переходу до «зеленої» економіки.

За словами Акселя Еггерта, генерального директора EUROFER, сильна промислова база має бути стратегічним пріоритетом для ЄС.

«Лідери ЄС терміново мають вдосконалити європейську «Зелену угоду» відповідно до необхідності забезпечити конкурентоспроможність та сталий розвиток промисловості. Йдеться насамперед про застосування ETS, CBAM, а також про сприяння нарощуванню виробництва «зеленого» водню», – зауважив він.

ЄС є лідером політики щодо запобігання змінам клімату, зазначили в EUROFER. Проте європейська промисловість стає дедалі вразливішою через високі витрати на дозволи на викиди вуглецю в період до 2030 року, і це може призвести до катастрофічних наслідків. Тому «зелений» перехід необхідно супроводжувати інвестиціями в декарбонізацію.

Як зауважують в асоціації, політики мають створити умови, які гарантуватимуть, що тимчасові закриття підприємств не стануть остаточними. Для цього потрібно:

  • розглянути подальше коригування часових рамок дії антикризових заходів ЄС, щоб допомогти компаніям впоратися з високими цінами на енергоносії;
  • терміново вирішити проблему стрімкого падіння експорту сталі з Євросоюзу й масштабного зростання імпорту.

Європейський металургійний сектор знову закликав політиків ЄС знайти рішення щодо експорту в рамках CBAM, що дозволяє зберегти надання безкоштовних дозволів на викиди для всіх виробників продукції, що експортується. При цьому асоціація підтримує пропозицію про поступову відмову від безплатного розподілу таких дозволів для товарів, що продаються на внутрішньому ринку ЄС.

У EUROFER також зауважили, що слід дотримуватися послідовного підходу в застосуванні законодавства про впровадження технологій виробництва «зеленого» водню, вловлювання та використання вуглецю (CCU). Виробництво водню слід зробити легшим, швидшим і дешевшим.

«США зосередили значну увагу на інвестиціях у чисті технології, від електромобілів до вітрогенераторів, які мають одну спільну рису: усі вони є частиною ланцюжка створення вартості сталі. «Зелена» сталь є центральним елементом нової промислової політики США. Ми маємо зробити те саме в ЄС», – зауважив Аксель Еггерт.

Як повідомляв GMK Center, у ЄС 13 грудня досягли політичної угоди про впровадження нового транскордонного тарифу на викиди вуглецю (CBAM) при імпорті чавуну та сталі, цементу, добрив, алюмінію та електроенергії. Компанії, які імпортують ці товари до Євросоюзу, будуть зобов’язані купувати сертифікати, що покривають плату за викиди CO2, пов’язані з виробництвом. Схему також погодилися поширити на імпорт водню, чого не було в початковій пропозиції.

 

gmk.center