Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.04.2023

Тарас Висоцький: відновленню молочної галузі сприяє державна підтримка

Молочна галузь України поступово відновлюється від впливу війни. В тому числі завдяки державним інструментам підтримки. Серед яких, зокрема,  спрощене кредитування, надання грантів, удосконалення нормативно-правової бази. На цьому наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на експертній онлайн-зустрічі «Зміни в молочній галузі за рік війни». Під час заходу провідні експерти, представники ринку, обговорили стан галузі, проблеми виробництва, торгівлі та експорту.

«Станом на сьогодні є декілька інструментів державної підтримки для різних підприємств, зважаючи на вид діяльності та розташування виробництва. Це фінансовий блок – системи грантів, спрощених кредитів, донорської допомоги та нормативно-правовий – створення сприятливіших умов шляхом прийняття законодавчих актів», – зазначив Тарас Висоцький.

Також надаються гранти для підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Держава надає їм до 8 млн грн безповоротної допомоги для реалізації виробничих проектів. Виробники молочної продукції також можуть подавати заявки на отримання коштів.

Як зазначив Тарас Висоцький, відновленню та розвитку галузі, збільшенню експортного потенціалу також сприятимуть нормативно-правові зміни. Зокрема, розроблення нових законопроектів та гармонізація національного нормативно-правового поля в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС.

«В першу чергу, зміни направлені на підтримку малих і середніх виробників, створення спрощених умов для запуску виробничих потужностей, документального звітування, підтримки переробки, просування споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку та інше», – зазначив Тарас Висоцький.

minagro.gov.ua