Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.07.2022

Tata Steel прогнозує зростання цін на сталь від грудня

Керуючий директор компанії вважає, що зараз котирування сталі близькими до мінімуму

Найбільша металургійна компанія Індії Tata Steel прогнозує, що ціни на сталь повернуться до зростання починаючи з грудня 2022 року. Про це заявив ТБ Нарендран, керуючий директор Tata Steel, повідомляє BusinessLine.

«Ціни почнуть зростати з грудневого кварталу на тлі пожвавлення попиту після слабкого мусонного кварталу. Зараз ціни на сталь близькі до дна, якщо не на самому дні», – зазначив ТБ Нарендран.

За його словами, в сегменті сортового прокату вже помічено зростання цін на 50% продукції через вугілля, що дорожчає, який вплинув на виробництво сталі прямого відновлення.

«Ціни на сортовий прокат уже почали повільно зростати, тоді як плоский прокат знижуватиметься ще місяць чи два. Вартість плоского прокату почне зростати в третьому-четвертому кварталах», – зазначив директор Tata Steel.

Як зазначає Tata Steel, ціни на сталь у березні (четвертому кварталі 2022/2023 фінансового року) залишалися стабільними, незважаючи на те, що всі країни світу зосередили увагу на розвитку інфраструктури. Війна в Україні трохи змінила ситуацію, зокрема ціни на коксівне вугілля зросли в 2 рази, що призвело до підвищення цін виробниками сталі. Волатильність цін на той момент була перебільшена.

Котирування сталі залишатимуться волатильними, але більш схильними до зростання, ніж до зниження. Цьому сприятиме нарощування інвестицій в інфраструктуру різними країнами.

Зокрема, Європа прагнутиме зниження енергетичної залежності від Росії. Країни вкладатимуться у зелену енергетику та перехід до водневої економіки. Індія та Китай розраховують інвестувати в інфраструктуру, а США вже оголосили про великі вкладення у цю сферу.

Також Tata Steel заявляє, що дешева сталь з росії не є серйозною загрозою для ринку. Більш сильний вплив на ціноутворення створює пандемія у Китаї.

«Хоча Китай наростив експорт сталі у травні через сповільнення своєї економіки та пандемію, ми не бачимо, щоб країна повернулася до нормальних показників», – наголосив керуючий директор Tata Steel.

Крім того, здатність рф експортувати сталь зі знижкою буде обмежена постійним зміцненням рубля. Російські поставки можуть бути тимчасовими, але не постійними, як із Китаю.

Раніше Marcegaglia заявила, що ціни на сталь близькі до мінімуму, та очікується технічний відскок котирувань на 8-10%, зумовлений поступовим відновленням попиту. Виробникам сталі необхідно компенсувати зростання цін на сировину.

Нагадаємо, металурги у багатьох регіонах світу зупиняють чи скорочують потужності через падіння попиту на металопродукцію. Меткомпанії чекають зростання попиту та підвищення цін на сталь восени, після закінчення літнього періоду спаду ділової активності.

Нагадаємо, що європейські ціни на сталь у липні продовжили знижуватися, хоча загальний темп зниження сповільнився.

 

gmk.center