Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.04.2021

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років – “Енергоатом”

ДП “НАЕК “Енергоатом” розраховує, що термін експлуатації більшості діючих атомних енергоблоків може становити щонайменше 60 років, повідомив т. в. о. президента НАЕК “Енергоатом” Петро Котін на прес-конференції у вівторок.

“Щонайменше 60 років більшість наших енергоблоків, ми очікуємо, працюватимуть. Що стосується 80 років, можливо, до того періоду буде ухвалено рішення, що дешевше побудувати новий енергоблок як заміщення, ніж вкладати кошти у продовження ресурсу старих потужностей”, – повідомив Котін.

За його словами, “Енергоатом”, згідно із законодавством, має кожні 10 років проводити переоцінку безпеки кожного енергоблоку, який наближається до моменту закінчення терміну своєї експлуатації. Під час цього процесу здійснюється переоцінка ресурсу та характеристики усього обладнання на енергоблоці, проводяться відповідні випробування, що відображається у Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку.

Згодом ЗППБ проходить перевірку Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та експертизу Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, на підставі чого ухвалюється рішення про можливість продовження експлуатації енергоблоку на наступні 10 років.

На сьогодні 12 із 15 енергоблоків НАЕК “Енергоатом” перейшли у понадпроектний (понад 30 років) термін експлуатації.

“Енергоатом” є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ua.interfax.com.ua