Опубліковано 22.08.2019

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ: хто подає звіт про контрольовані операції?

На початку року ДФС надала дві ІПК: від 13.02.2019 №513/6/99­99­15­02­02­15/ІПК та від 08.02.2019 446/6/99­99­15­02­02­15/ІПК. На ці консультації варто звернути особливу увагу, оскільки вони яскраво ілюструють певну проблему.

ЗАКОНОДАВЧІ ПЕРЕДУМОВИ

Перш ніж аналізувати зазначені ІПК, розглянемо зміну в ПКУ, яку автор вважає однозначним браком, що потребує максимально швидкого реагування та скасування.

Йдеться про нову редакцію пп. 39.2.1.5 ст. 39 ПКУ, внесену Законом України від 23.11.2018 №2628­VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” (далі – Закон №2628):

“Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції, перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій), переходить до однієї або декількох осіб, і операція між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалася платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо особи, до яких перейшло право власності:

не виконують у такій сукупності операцій істотних функцій, пов’язаних із придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);

не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не беруть на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).

Продовження статті Олени Жукової, керуючого партнера групи компаній «Сайвена Груп», адвоката, аудитора читайте у серпневому номері інформаційного бюлетня “Огляд цін”.

А також, про це та багато іншого будемо говорити 12 вересня на практичному семінарі з трансфертного ціноутворення “Звіт з ТЦУ 2019: перевірки без штрафів”, який буде проходити у місті Києві у парк-готелі “Голосієво”, де профільні фахівці нададуть практичні рекомендації щодо звітності з ТЦУ.

З питань участі та партнерства звертайтесь за телефонами:

044-391-34-91,044-390-50-87

або на пошту

kalytska@dzi.gov.ua