ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.04.2023

Трубні підприємства України у 1 кварталі збільшили виробництво на 6%

Підприємства, що входять до Об’єднання «Укртрубопром», у січні-березні 2023 року збільшили виробництво труб порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5,9%, до 126,5 тис. тонн, йдеться у повідомленні асоціації.

Зокрема, «Інтерпайп Ніко Тьюб» та НВП з ІІ «Укртрубоізол» збільшили випуск безшовних труб на 21,6% та 7,7% відповідно, тоді як «Трубосталь» скоротила – на 73,3%, «Сентравіс» – нержавіючих труб на 23,7%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 89,1%. Виробництво труб ВО «Оскар» знизилося на 16,7%.

Місяць Обсяг, тис. тонн %, р/р
Січень 30,1 44,9
Лютий 39,5 80,4
Березень 57,1 1631,4

 

«Результати 1 кварталу 2023 року хоч і виглядають здавалося б позитивно, але оманливі при більш детальному розгляді. Більшість підприємств продемонстрували спад виробництва, а підсумкове 6%-ве зростання є лише результатом низької бази порівняння. Нагадаю, що у березні минулого року галузь фактично зупинилася через широкомасштабне вторгнення російських військ в Україну. У будь-якому випадку говорити про довоєнні обсяги виробництва в трубній галузі не доводиться. Проте за рахунок стабільної кон’юнктури зовнішніх ринків (хоча й спостерігається певне уповільнення споживання з окремими регіональними змінами) випуск труб зростає щомісяця», – зазначив Георгій Польський, генеральний директор «Укртрубопрому».

Він додав, що ситуація із забезпеченням металобрухтом українських виробників безшовних труб, які використовують його як основну сировину, досі викликає сильне занепокоєння.

«1 квартал 2023 року характеризувався сильним дефіцитом брухту в Україні, розмір якого загалом по ГМК досяг 20%. Очевидно, що цей фактор спричинив втрати у виробництві на трубних підприємствах. Більше того, ситуація залишається напруженою, оскільки в Україні вже понад 20 років спостерігається стратегічний брак брухту, а інструментів для підвищення заготівлі брухту зараз немає. Погіршують стан справ рекордні обсяги експорту брухту, які вивозяться з країни без сплати мита за допомогою непрозорих схем, що завдає шкоди державному бюджету», – зауважив Польський.

 

uaprom.info