Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.03.2021

Три птахофабрики України маркуватимуть продукцію позначкою «без антибіотиків»

Три українські підприємства – члени Асоціації «Союз птахівників України» пройшли незалежний аудит для отримання права маркування продукції позначкою «без антибіотиків».

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Асоціації “Союзу птахівників України”.

“Сьогодні три підприємства пройшли аудит та довели свою відповідність вимогам на рівні «Вирощується без використання антимікробних засобів», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Асоціація «Союз птахівників України» звернулася до українського офісу ФАО та ЄБРР з проханням розробити галузеві вимоги до виробничих процесів у галузі птахівництва. Дані вимоги мали на меті створити окремі умови, які є більш жорсткими, ніж законодавчі вимоги для внутрішнього ринку, та надавали б можливість підтверджувати помірковане використання антимікробних засобів виробниками продукції птахівництва в Україні.

Однією із умов цих вимог було візуальне виокремлення продукції даних виробників, тобто окреме, легко впізнаване маркування. Тому ФАО та ЄБРР було розроблено Добровільні вимоги до птахогосподарств із технологією вирощування птиці та отримання продукції птахівництва без використання антимікробних засобів та без залишків антимікробних засобів, які було погоджено Держпродспоживслужбою.

На основі погоджених вимог була створена Стандартна операційна процедура, яка дозволяє державним ветеринарним інспекторам здійснювати перевірку дотримання даних галузевих вимог.

Так, кожен виробник, який мав намір довести свою відповідність вимогам, мав пройти лабораторний моніторинг на відсутність залишків антимікробних препаратів протягом трьох місяців до того моменту, коли аудит мав би розпочатись.

Дослідження були проведені із чітко встановленою періодичністю не менше двох за цикл вирощування птиці, виключно в акредитованих лабораторіях. Тільки за наявності результатів такого моніторингу виробники допускалися до проведення аудиту.

За спільним рішенням членів асоціації, сам аудит проводиться без попереджень третьою незалежною стороною на початку та в ході виконання вимог кожні 6 місяців.

Асоціація «Союз птахівників України» планує додати до власних процедур моніторингу залишків антибіотиків контроль наявності антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів.

За підтримки ФАО та ЕБРР відбувається закупівля потрібного обладнання для державних лабораторій. Це дозволить повністю захистити споживачів від наслідків не поміркованого використання антимікробних засобів мінімізувавши всі ризики.