Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.07.2021

Цей та наступні роки для України – роки відновлювального зростання та боротьби за інвестиції, – Олексій Любченко

Цей та наступні роки для України – роки відновлювального зростання економіки та боротьби за іноземні інвестиції. Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час заходу «Стратегічний діалог: збільшення іноземних інвестицій в Україні» від Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Офісу Національної інвестиційної ради, Ukraine Invest та компанії Ernst & Young (EY) 15 липня.

«Цей та наступні роки для України  – роки відновлювального зростання. Очікується близько 4 % росту економіки, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність. І це досить виважені підрахунки», – повідомив Олексій Любченко.

Щодо залучення іноземних інвестицій, то Мінекономіки визначило основними напрямками розвиток міжнародних транспортних коридорів, розробки в ІТ секторі, інвестиції у критичну інфраструктуру, впровадження передових  розробок водневої та «зеленої» енергетики тощо.

«Ми свідомі  в тому, що боротьба за світові інвестиції буде жорстка. Але Україна має, що запропонувати іноземним інвесторам. Наведу кілька прикладів: інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T, може принести Україні майже 4,5 млрд дол. США інвестицій до 2030 року, насамперед це інвестиції у портову галузь, авіаційний транспорт, розробки в IT секторі, як наприклад ДІЯ Citу тощо», – розповів Перший віце-прем’єр-міністр України.

Також Олексій Любченко окреслив державну стратегію та механізми залучення ресурсів. «Прийнято президентську ініціативу – Закон про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями. Незабаром закінчимо роботу над підзаконними актами, що дасть змогу інвесторам подавати документи. Велику увагу приділяємо посиленню правової захищеності бізнесу, вдосконаленню правових інструментів боротьби з корупцією, корпоративним рейдерством – явищами, які завдають великої шкоди інвестиційному іміджу країни та інші заходи», – зазначив Олексій Любченко.

Але головним, за думкою Першого віце-прем’єр-міністра України є не інвестиції за ради інвестицій, а більш глобальні цілі: «Ми повинні чітко розуміти наші міжгалузеві баланси, точки росту, які з найменшими інвестиціями дадуть мультиплікаційний ефект, і головне, для чого повинна розвиватися економіка – створювати робочі місця. Наше завдання – стратегічно правильно розпорядитися тими ресурсами, які отримає держава. А головна наша інвестиція спрямована в майбутній розвиток – у людський капітал та фінансування освітніх програм. Саме це визначено основними пріоритетами роботи фінансово-економічного сектору Уряду України».

Під час заходу була презентована Стратегія залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. Документ розроблений на запит Уряду України Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» через компанію Ernst & Young після консультацій з Офісом Національної інвестиційної ради, Міністерством економіки, USAID, а також установою, яка впроваджує інвестиційну політику – ДУ UkraineInvest.

Олексій Любченко виказав надію, що Стратегія залучення прямих іноземних інвестицій стане дороговказом для подальшого руху вперед та зміцнення позицій України у глобальній конкуренції.

 

www.me.gov.ua