ПАТ “Центренерго” готове купувати в приватних шахт енергетичне вугілля за ринковою ціною на час аварійних ремонтів енергоблоків недержавних ТЕС та ТЕЦ, повідомила прес-служба державної генкомпанії.
“У зв’язку з дефіцитом потужностей в ОЕС України через зупинення генерації великими ТЕЦ та аварійні зупинки енергоблоків приватних генеруючих компаній ТЕС України, ми виступаємо з ініціативою перенаправити вугілля, яке видобувається вугледобувними підприємствами в Україні незалежно від форм власності, зокрема приватними, на склади електростанцій “Центренерго”, – зазначив в. о. генерального директора “Центренерго” Віталій Довгаль.
За його словами, обладнання “Центренерго” перебуває у задовільному технічному стані, і компанія готова виконувати державні завдання щодо балансування енергосистеми в повному обсязі з урахуванням наявних запасів палива.
“Центренерго” готове купувати вугілля приватного українського видобутку за ринковою ціною протягом періоду складної ситуації в ОЕС України через ці фактори. Наразі головне завдання – забезпечити ОЕС України електроенергією у достатньому обсязі: “Центренерго” до виконання цього завдання готове”, – резюмується у повідомленні.
Раніше оператор системи передачі НЕК “Укренерго” назвав причиною активації 2 листопада аварійної допомоги 500 МВт від Білорусі та 100 МВт від Словаччини дефіцит потужності в ОЕС України та в “Острові БуТЕС” через підвищену аварійність на енергоблоках ТЕС “ДТЕК”.
У “ДТЕК Енерго” назвали обвинувачення НЕК надуманими, зазначивши, що протягом останніх трьох місяців її ТЕС працюють понад план, компенсуючи простій державних ТЕС та ТЕЦ.
“ДТЕК” зокрема, забезпечує свої потреби у вугіллі за рахунок шахт “Павлоградвугілля” та “Білозерська”, а “Донбасенерго” – шахти “1-3 “Новогродівська”.
Як повідомлялося, запаси вугілля на складах ГК ТЕС України майже за місяць – з 4 жовтня до 2 листопада – скоротилися на 24,6% (на 175,1 тис. тонн) – до 537,9 тис. тонн, зокрема у період з 26 жовтня до 2 листопада – на 7,1% (на 41 тис. тонн).
“Центренерго” експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні, п’ять – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.
ua.interfax.com.ua