Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 21.02.2017

Ціни на нафту на світовому ринку демонструють різнонаправлену динаміку

У першій половині лютого поточного року дія суперечливих факторів формувала котирування на нафту сорту Brent біля позначки 55 дол. США/бар.

З одного боку, підтримку цінам на світовому ринку надавали дані про скорочення обсягів видобутку нафти в першій половині 2017 р. у рамках домовленостей країн ОПЕК і низки нафтовидобувних країн, що не входять до картелю, а також розширення санкцій США проти Ірану. Санкції було впроваджено 6.02.2017 щодо 12 компаній і 13 чиновників, які, на думку керівництва США, пов’язані зі створенням нових балістичних ракет. Причиною став запуск балістичної ракети. Ці обставини можуть призвести до загострення відносин між двома країнами, що в майбутньому, швидше за все, спричинить обмеження обсягів експорту іранської нафти.

З іншого боку, тиск на нафтові котирування чинили дані про збільшення кількості працюючих бурових установок у США до максимального значення за рік.

Комерційні запаси нафти, бензину та дистилятів також продовжують зростати. Додатково на нафтові котирування впливають побоювання учасників ринку щодо можливого зниження попиту на нафту з боку Китаю. На тлі значного профіциту нафтопродуктів у країні з лютого почалися планові ремонти на найбільших НПЗ, а також скорочені квоти на імпорт нафти для міні-НПЗ порівняно з минулим роком.