ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.08.2021

Ціна на картоплю стабілізується в листопаді

Ціна на картоплю стабілізується лише в листопаді, коли повністю завершиться копання картоплі, а продукція буде закладена у сховища. До цього часу не варто очікувати підвищення ціни на бульбу.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Микола Гордійчук, директор крупного насіннєвої картопляної компанії «Агріко Україна».

«Я думаю, реально ціна стабілізується лише в листопаді. Тоді буде зрозуміло, скільки картоплі та якої якості закладено в сховища. До цього часу очікувати підвищення ціни на картоплю не варто», – сказав він.

Експерт зауважив, що наступні два тижні будуть вирішальними, коли почнуть копати картоплю крупні виробники півночі України, де зосереджене вирощування середньопізніх і пізніх сортів. Тут довго стояла спека й не було опадів або їх було критично мало.

За словами Миколи Гордійчука, на заході Україні ситуація традиційно краща.

«Але в решті регіонів поки картина виглядає доволі сумно. Буде багато дрібних і нетоварних бульб», – наголосив експерт.

Щодо ранніх сортів, які люблять вирощувати на Півдні, своя специфіка сезону,  відзначив Микола Гордійчук.

«Південь і досі щедро поливає дощами, тож тут на посівах картоплі були проблеми з хворобами. Багато уражених бульб, грибних хвороб і бактеріозів. Після викопування вони швидко псуються, тому фермери намагаються швидко збути не кондиційний товар і відповідно скидають ціну. Так триватиме, доки з ринку не зникне неякісний товар», – підкреслив експерт.