ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.01.2024

Ціна на нафту Brent перевищила $77,1 за барель

Ціни на нафту еталонних марок у четвер підвищуються після того, як днем раніше вони знизилися на даних про зростання запасів нафти й нафтопродуктів у США.

Котирування березневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 7:00 за київським часом становлять $77,14 за барель, що на $0,34 (на 0,44%) вище за рівень на закриття минулої торгової сесії. У середу ці контракти здешевшали на $0,79 (на 1%) – до $76,80 за барель.

Ф’ючерси на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці зросли в ціні на $0,27 (на 0,38%) – до $71,64 за барель. За підсумками попередніх торгів, їх котирування зменшилися на $0,87 (на 1,2%) і завершили день на позначці $71,37 за барель.

Комерційні запаси нафти в США минулого тижня підвищилися на 1,338 млн барелів, повідомило Міністерство енергетики країни. Аналітики в середньому прогнозували скорочення на 675 тис. барелів, за даними Trading Economics.

Резерви бензину підскочили на 8,03 млн барелів, дистилятів – на 6,53 млн барелів. Експерти передбачали зростання на 2,49 млн і 2,38 млн барелів відповідно.

Респонденти S&P Global Commodity прогнозували в середньому зниження запасів нафти на 900 тис. барелів, а також збільшення резервів бензину – на 4,9 млн барелів і дистилятів – на 3,7 млн барелів.

Тим часом підтримку нафтовому ринку надають атаки єменських хуситів на судна у Червоному морі, пише MarketWatch. Той факт, що інциденти тривають, незважаючи на дії ВМС США і Великої Британії в регіоні, посилює побоювання затягування конфлікту, який змушує транспортні компанії шукати обхідні шляхи для транспортування вантажів.

Ще одним чинником, який чинить підвищувальний тиск на ціни, є зупинка видобутку нафти на найбільшому в Лівії родовищі Шарара, потужність якого становить 300 тис. барелів на добу, через політичні протести.

 

enkorr.ua