Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.08.2022

Ціни на газ у Європі знову б’ють рекорди

Цього тижня ціни на майбутні поставки природного газу у Європі вперше з березня встановили рекорд.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише Bloomberg.

“Європейські ф’ючерси на природний газ продовжили зростання до рекордного рівня на тлі кризи енергопостачання, яка поглиблюється у регіоні, та ознак, що пальне стає надто дорогим для промислового використання та виробництва енергії”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що ціна стандартного контракту зросла на 6,7%, досягши 241 євро за мегаватт-годину. Це дорожче, ніж попередній рекорд, встановлений на початку березня, коли російське вторгнення до України шокувало ринки.

“Ціни зараз приблизно в 11 разів вищі, ніж вони зазвичай бувають у цей період року. Витрати зростають для домогосподарств та бізнесів, які стикаються із найгіршою інфляцією за кілька десятиліть”, – стверджує агентство.

Bloomberg наголошує, що протягом минулого року Європа вже втратила близько половини обсягу виробництва цинку та алюмінію через високі ціни на енергоресурси й очікується подальше закриття заводів.

“Європа занурилася в енергетичну кризу, спричинену обмеженими поставками з росії, а також зростанням споживання на тлі відновлення після пандемії та сухого й спекотного літа, що збільшило потребу в охолодженні”, – пояснюється у матеріалі.

Європейські держави вже розробляють плани економії газу, готуючись до зими, й намагаються накопичити якомога більше пального у сховищах. При цьому все одно залишається загроза необхідності запровадження обмежень на споживання газу.

 

www.ukrinform.ua