Сезон внесення КАС наближається, а тепла погода сприяє зростанню закупівель.
Восени та взимку через невпевненість у подальшому розвитку ситуації, побоювання можливих обстрілів сховищ (особливо в регіонах, наближених до фронту, а також до кордону з білоруссю) великі запаси не робилися.
Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.
«Крім того, КАС як рідке добриво потребує спецтранспорту для перевезень і у разі потреби рідкі добрива набагато важче евакуювати, ніж гранульовані добрива, які до того ж зазвичай в упаковці. Це стало ще одним фактором, який стримував закупівлі. Як наслідок, у весну споживачі зайшли з низькими запасами», — зазначають аналітики.
Таким чином, багато споживачів одночасно вийшло на ринок із закупівлями. Зважаючи на теплу погоду, вікно для внесення КАС досить широке і сезон може розпочатися раніше. В той же час у виробників та імпортерів об’єми достатні, однак на перший план зараз виходить можливість своєчасної поставки, а головною проблемою доступність транспорту для перевезень.
Наразі потрібно буде відвантажити велику кількість КАС, однак парк спеціальних цистерн в Україні обмежений. Виробники поки не змінювали ціни на КАС:
За прогнозом, ціни на КАС будуть знижуватися, а попит зростатиме із наближенням сезону. До того ж, зросте і імпорт, однак не в такій кількості, як гранульовані добрива. Скорочення цін на карбамід і селітру дасть змогу «неіндустріальним» виробникам пропонувати більш дешеву КАС.
superagronom.com