Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.10.2023

Ціни на кукурудзу в Україні падають, але їх може підтримати активізація попиту з боку Китаю

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні продовжують опускатися на тлі зниження світових цін до трирічного мінімуму та подорожчання фрахту через обстріли портів Дунаю.

Ціни на кукурудзу з поставкою до портів Дунаю впали до 138-150 $/т, до порту Констанца – до 190-195 $/т, на кордон Україна – Угорщина – до 130-135 $/т. Найбільше знизилися ціни з доставкою на західні кордони України внаслідок продовження заборони на експорт до сусідніх країн ЄС.

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на кукурудзу у п’ятницю впали до найнижчого з грудня 2021 року рівня, але в понеділок відіграли падіння та виросли на 2,5% до 192,4 $/т.

За даними оприлюдненого у п’ятницю квартального звіту МСГ США, запаси кукурудзи у США на 1 вересня склали 34,57 млн тонн (34,98 млн тонн торік), хоча трейдери оцінювали їх у 36,3 млн тонн.

Завдяки сухій погоді на 1 жовтня у США кукурудза зібрана на 23% площ (21% в середньому за 5 років).

На ціни тисне активний експорт кукурудзи з Бразилії, який у вересні сягне рекордних 8,7 млн тоенн, що на 40% перевищить показник вересня 2022 року. Експерти Anec прогнозують, що у вересні країна експортує 9,6 млн тонн кукурудзи.  Для порівняння, США у вересні експортували 2,6 млн тонн кукурудзи, а Україна – 0,6 млн тонн (2,1 млн тонн у вересні 2022 року).

Активізація заходу суден під завантаження до чорноморських портів України гуманітарним коридором дозволяє сподіватися на збільшення українського експорту.

За два останніх тижні китайські імпортери придбали в Україні 0,5-1 млн тонн кукурудзи з поставкою у жовні – грудні з портів Чорного моря. Після значних закупівель кукурудзи з Бразилії попит з боку Китаю може дещо знизитися, але трейдери сподіваються, що китайські покупці погодяться на певні ризики, щоб отримати дешевшу українську кукурудзу. Нагадаємо, в поточному сезоні Китай збере 285 млн тонн кукурудзи, що на 2,9% перевищить торішні 277 млн тонн.

Зараз ринок стежить за погодою в Аргентині та Бразилії, де затримка сезону дощів уповільнює сівбу кукурудзи.

 

graintrade.com.ua