Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.12.2022

Ціни на молоко-сировину зберігають стабільність

На кінець 2022 року закупівельні ціни на молоко залишилися на рівні кінця листопаду – початку грудня. Середні значення по всіх трьох ґатунках сировини не змінилися.

Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Закупівельна ціна на молоко екстраґатунку на 27 грудня склала в середньому 12,18 грн/кг (без ПДВ). Вищий ґатунок переробники купували по 12 грн/кг, а перший – по 11,6 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків залишилася на рівні 11,92 грн/кг.

Ситуація на світовому ринку наразі не сприяє підтримці закупівельних цін на молоко. Проте в період новорічно-різдвяних свят до України повертаються люди, які виїхали раніше. Це впливає на підвищення попиту на внутрішньому ринку.

Як повідомляють експерти, відтік українців із Європи стає дедалі помітнішим. Тому є декілька причин: скорочення соцвиплат; складнощі з працевлаштуванням; повернення на звільнені території.

На тлі постійних перебоїв з електропостачанням виробництво молока в промисловому секторі скорочується. До того ж зростає захворюваність корів на мастити через невчасне доїння, а, отже, вибракування. За попередніми підрахунками, для ферми на 1 тис. корів затримання доїння хоча б на годину означає недоотримання 2 тонн молока на добу, або 60 тонн на місяць.

Усі ці чинники стримують закупівельні ціни на попередніх позиціях. Подальший розвиток ситуації залежатиме від попиту на внутрішньому та зовнішньому ринках після свят, а також від економічної ситуації в Україні в цілому.

 

agrotimes.ua