Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.05.2022

Ціни на нафту продовжують зростати, Brent здорожчала до $111 за барель

Ціни на нафту продовжують зростати в п’ятницю на побоюваннях, що ринок зіткнеться з браком пропозиції. Вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 КСК у п’ятницю становить $111,3 за барель

Країни ОПЕК+ напередодні проголосували за збереження плану збільшення квоти на видобуток нафти в червні на 432 тис. барелів на добу (б/д). Однак попри планомірне підвищення квот із серпня 2021 року, країни ОПЕК+ не можуть досягти дозволеного рівня видобутку нафти. За підсумками березня вони відстають з видобутку на 1,45 млн б/д.

Вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 КСК у п’ятницю становить $111,3 за барель, що на $0,4 (0,36%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти здорожчали на $0,76 (0,7%), до $110,9 за барель.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на червень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $108,6 за барель, що на $0,34 (0,31%) вище за підсумкове значення попередньої сесії. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на $0,45 (0,4%), до $108,26 за барель.

Європейські країни тим часом готуються обмежити імпорт нафти з росії. Раніше на цьому тижні Єврокомісія запропонувала запровадити ембарго на постачання російської нафти в країни ЄС у рамках шостого пакету санкцій, що готується.

«Ринок ще не повністю заклав у поточні ціни ймовірне ембарго на постачання нафти з рф, голосування щодо цього пакету в ЄС ще тільки має бути, — зазначає аналітик City Index Фіона Чінкотта, слова якої наводить агентство Bloomberg. — Цей чинник стримуватиме будь-які спроби зниження цін на нафту».

Влада США тим часом оголосила про намір розпочати купівлю нафти на ринку для поповнення стратегічного резерву. Як очікується, Міненерго США почне приймати заявки від продавців нафти вже цієї осені, хоча реальні постачання розпочнуться пізніше.

 

enkorr.ua