Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 07.02.2020

Ціни на нафту знижуватимуться

Триденне засідання технічного комітету ОПЕК+ у Відні, за результатами якого мали бути досягнуті домовленості щодо додаткового скорочення виробництва нафти на 0,5-1 млн. бар./день завершилась. 23 з 24 країн дійшли згоди додатково скоротити обсяг добутку нафти на 0,6 млн. бар./добу, але РФ не дала свою згоду, пояснив це рішення потребою додаткового часу на вивчення ситуації. Технічний комітет ОПЕК + дав рекомендації щодо скорочення обсягу добутку нафти на 0,6 млн. бар./добу. Нагадаємо, що раніше досягнуті домовленості діють до березня 2020 р., у відповідності до яких зусилля ОПЕК+ направлені на зниження сумарного добутку нафти на 1,7 млн. бар./добу від показників жовтня 2018 р. Таким чином, з урахуванням рекомендацій технічного комітету, загальний добуток може скоротитись на 2,3 млн. бар./добу від показників жовтня 2018 р.

Тим часом, оціночно, скорочення споживання нафти в Китаї у зв’язку з «коронавірусом» оцінюється в -20-25% або – 3-3,2 млн. бар. /добу. Послаблення ділової та туристичної активності в КНР може спричинити зниження споживання нафти у всій Південно-Східній Азії, що спричинить ще більше зростання запасів нафти в світі і, відповідно, буде тиснути на світові ціни на нафту і надалі.

Враховуючи динаміку зростання захворюваності в КНР, поточні об’єктивні умови дисбалансу попиту та пропозиції нафти у світі погіршаться, отже в перспективі слід очікувати і подальшого зниження цін на чорне золото.

Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.

Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82