ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.12.2023

Ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі, – НБУ

Світові ціни на продовольство знизилися завдяки значній пропозиції зерна. Надалі зниження цін уповільнять гірші врожаї пшениці в Канаді та Австралії, а також кукурудзи в Бразилії в наступному році.

Про це йдеться у звіті Національного банку України про фінансову стабільність за грудень 2023 року.

Однак ціни на продовольство не зростатимуть у середньостроковій перспективі через швидше зростання пропозиції порівняно з попитом.

Загалом нижчі світові ціни на сировинні товари негативно впливають на обсяги українського експорту, передусім агропродукції. Разом з тим основною проблемою для українських експортерів залишаються логістичні обмеження. Після припинення росією дії «зернового коридору» Україна та партнери змогли організувати транспортний маршрут Чорним морем. Однак українська інфраструктура на морі та Дунаї перебуває під постійними повітряними ударами. Додатковим стримуючим чинником є обмеження на експорт окремої аграрної продукції до країн-сусідів. Україна залишає за собою право звернутися до Світової організації торгівлі для розв’язання торговельних суперечок. Також проблемою є блокування руху вантажівок з України протестувальниками в Польщі та Словаччині.

 

agrotimes.ua