ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.12.2021

Ціни на пшеницю різко упали

Снігопади у США, Україні та Росії зменшують вплив спекулятивного погодного чинника на пшеничні котирування, які на тлі відсутності попиту прискорюють зниження. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

На біржах США пшеничні ф’ючерси подешевшали ще на 2,6-3,17%, втративши за два тижні 3,2-4,8% ціни на тлі опадів у вигляді снігу та дощу, які поповнили запаси вологи та захистили посіви від морозів. Найбільше впали ціни на озиму пшеницю у Канзас-Сіті, де морози виявилися несильними, а опади були рясними. Дощі там триватимуть ще тиждень, а температури не опускатимуться нижче нуля.

Протягом 17-23 грудня у США проінспектовано на експорт лише 271 тис т пшениці, що на 20% менше, ніж на попередньому тижні.

Березневі ф’ючерси у США вчора впали:

  • на 2,7% або 7,53 $/т до 287,9 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго (-4% з понеділка),
  • на 3,17% або 9,28 $/т до 301,9 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (-4,8%),
  • на 2,6% або 9,19 $/т до 367,3 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі (-3,2%).

Снігопади в Україні та Росії, морози, що не перевищували -10…-15 оС, та прогнозовані на наступний тиждень нові опади та потепління в зоні вирощування озимої пшениці покращують стан слабких посівів.

Товщина снігового шару в Україні, Росії та на Рівнинах США залишається мінімальною, тому існує ризик пошкодження посівів морозами. Проте в наступні два тижні різкого зниження температур не буде.

Європейська пшениця вчора дешевшала слідом за американською та на тлі низького експортного попиту.

  • Березневі ф’ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext вчора впали на 9 €/т до 280,5 €/т або 317,11 $/т.
  • Березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на біржі в Чикаго вчора впали на 3,5 $/т до 341,25 $/т, втративши за дві сесії 1,4%, але все одно залишаються найдорожчими на ринку.

Єгипетський GASC оголосив міжнародний тендер на поставку пшениці у лютому – березні, який стане індикатором цін на чорноморську пшеницю. Туреччина придбала на тендері 320 тис т продовольчої пшениці довільного походження, імовірно чорноморської. Іран оголосив тендер по закупівлі 180 тис т продовольчої пшениці.

На тлі низьких темпів експорту американської та європейської пшениці активізувала відвантаження Канада. За даними Statistics Canada, протягом 13-19 грудня країна збільшила у порівнянні з попереднім тижнем експорт зернових та олійних культур на 61% до 903,2 тис т, зокрема пшениці – на 5% до 199,1 тис т, а пшениці дурум – з 3,4 до 45,4 тис т. Загалом з початку сезону Канада експортувала 4,7 млн т пшениці, 1,16 млн т – пшениці дурум.