Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.07.2022

Ціни на пшеницю знизилися в очікуванні виходу кораблів з зерном з портів України

Вчора трейдери фіксували прибутки на даних про кращу, ніж прогнозувалося, врожайність ярої пшениці у США та в очікуванні виходу перших кораблів з зерном з портів України, що призвело до зниження котирувань на 1,6-2%.

В ООН вважають, що протягом кількох днів Україна зможе відновити експорт з морських портів. Проте більшість екіпажів з 80 суден, що заблоковані в портах, евакуювалися, тому навряд чи хтось погодиться їх замінити, поки не відбудеться безпечних прохід перших кораблів зерновими коридорами крізь міни та обстріли.

Підсумки першого дня Crop Tour по посівах ярої пшениці у Північній Дакоті показали врожайність 48,9 бушелів/акр, яка перевищує середню по штату завдяки достатній зволоженості ґрунту після торішньої посухи.

Державна агенція Пакистану ТСР на міжнародному тендері придбала 300 тис т пшениці з поставкою 1-25 серпня за ціною 404,86 $/т C&F.

Міністерство торгівлі Іраку на початку 2023 року планує придбати 1,5 млн т пшениці (з них на першому етапі 400 тис т), оскільки має необхідні до кінця 2022 року запаси.

За даними Єврокомісії, протягом 1-24 липня ЄС експортував 1,4 млн т м’якої пшениці, що на 40% перевищує відповідний торішній показник.

Вчора пшеничні котирування на світових біржах впали:

  • на 1,7% або 4,96 $/т до 290,4 $/т – вересневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,8% або 5,6 $/т до 316,6 $/т – вересневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,1% або 6,89 $/т до 334,4 $/т – вересневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • на 1,6% або 4,5 €/т до 340 €/т або 347,1 $/т – вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.

Серпневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго залишилися на рівні 360,5 $/т.

Небажання росії виконувати угоду про розблокування портів України вчора опосередковано підтвердив заступник міністра закордонних справ, заявивши про можливий зрив домовленостей між Туреччиною, ООН, Україною та рф внаслідок ускладнення ситуації з експортом російської агропродукції на тлі роботи зернових коридорів.

graintrade.com.ua