Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.11.2023

Ціни на ріпак продовжують падати під тиском збільшення прогнозів урожаю в Канаді та ЄС

Експерти Stratégie Grains підвищили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва ріпаку в ЄС у 2023/2024 МР на 0,2 до 19,7 млн тонн (19,5 млн тонн у 2022/2023 МР) завдяки кращій, ніж очікувалося, урожайності в Румунії, Франції та Німеччині.

У жовтні ціни на ріпак та канолу знизилися на 6% та 4,2% відповідно на тлі підвищення прогнозів урожаю в ЄС та Канаді, де збирання урожаю проходило у сприятливих умовах.

Лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF у жовтні  впали на 6%, але з понеділка виросли на 1,2% до 432,75 €/т або 458 $/т, тоді як січневі ф’ючерси на канолу у Вінніпезі у жовтні знизилися на 4,2% до 688 CAD/т або 497 $/т, втративши з 1 вересня 19,2%.

Листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго з 1 вересня впали на 8,3% до 467 $/т під тиском активної сівби сої в Бразилії та збирання у США.

В Україні ціни на ріпак залишаються на рівні 330-345 $/т з доставкою до портів Дунаю та Чорного моря та 380-390-410 €/т з доставкою до портів Балтії та заводів Німеччини. Але кількість пропозицій зменшує подорожчання автоперевезень та дефіцит вантажівок, обумовлений активним збиранням пізніх культур.

Експерти MarketsFarm оцінюють урожай каноли в Канаді у 18 млн тонн, що дещо перевищує офіційні дані. Але збільшення власної переробки до 10,5 млн тонн призведе до скорочення експорту до 7,5 млн тонн, що знизить тиск на ринок. Аналітики пропонують виробникам зачекати, поки ринок не використає запаси, і вже після нового року попит та ціни знову виростуть.

Збільшення урожаю ріпаку в рф та нарощування поставок до Китаю ріпакової олії до 100 тис. тонн на місяць знижує попит на канадську канолу з боку Китаю, який також активно імпортує дешевшу канолу з Австралії та ріпак з України.

В ЄС ціни на ріпак залишатимуться під тиском гарного урожаю, значних запасів та пропозицій дешевого ріпаку з України, експорт якого в поточному сезоні може сягнути 4 млн тонн.

Різке зниження цін на нафту та слідом за ними на рослинні олії найближчим часом посилить тиск на ріпакові котирування, але перенесення європейськими фермерами продажів ріпаку на новий рік збільшить обсяг пропозицій та не утримає ціни від зростання.

 

graintrade.com.ua