ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.05.2023

Ціни на рослинні олії в Європі різко впали на тлі активних поставок олійних з України та Австралії

Значні обсяги поставок до Європи каноли з Австралії та соняшника з України призвели до різкого зниження цін на рослинні олії, – повідомляє агенція Argus Media.

За даними Бюро статистики Австралії, країна за 6 місяців поточного сезону (станом на 31 березня) експортувала рекордні 3,4 млн тонн каноли, більшу частину з яких – до країн ЄС. Україна суттєво збільшила експорт соняшника до ЄС, хоча до війни експортувала переважно соняшникову олію.

Завдяки активним поставкам олійних культур Євросоюз різко збільшив обсяги їх переробки, що призвело до перенасичення європейського ринку рослинними оліями.

За даними Argus Media, наприкінці березня ціни на соняшникову та ріпакову олію в ЄС знизилися до 800 €/т, тоді як у червні 2022 року вони перевищували 2000 €/т. За даними Oil World, станом на 8 травня ціни на соняшникову олію в ЄС складали 990 $/т FOB, тоді як на цю ж дату у квітні вони сягали 1045 $/т FOB, а у березні – 1056 $/т FOB.

Сьогодні єгипетський GASC проведе тендер по закупівлі 30 тис. тонн соєвої та 10 тис. тонн соняшникової олії, який стане новим індикатором цін на чорноморську соєву та соняшникову олію.

 

graintrade.com.ua