Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.06.2022

Ціни на руду в Китаї впали до 7-місячного мінімуму

За тиждень вартість залізної руди на Даляньській біржі знизилася на 10,4%.

Вартість залізної руди на Даляньській товарній біржі за тиждень знизилася на 10,4% – до 736 юанів/т ($110/т за курсом НБУ на 24.06.2022).

Згідно з біржовим індикатором, це найнижчий рівень з першого тижня грудня 2021 року.

Ринки, як і раніше, стурбовані можливим надлишком пропозиції сталі в Китаї. Вони побоюються, що очікування зростання попиту, пов’язаного з обіцянкою Китаю збільшити інвестиції в інфраструктуру, можуть не виправдатися, оскільки в країні можуть посилитися «коронавірусні» обмеження.

Також на тижні через зливи в деяких частинах Китаю сталися суттєві збої в будівельній діяльності. Це спричинило накопичення запасів сталі, що спонукало заводи зупиняти доменні печі скорочення збитків.

На початку тижня стало відомо, що уряд Китаю має намір заборонити будівництво нових сталеливарних, коксових, нафтопереробних, цементних та скляних підприємств у ключових промислових регіонах. Таким чином китайська влада планує активізувати зусилля щодо створення системи зонування для управління екологічними ризиками та реалізувати заходи зі скорочення підприємств важкої промисловості.

Варто зазначити, що цього тижня помітно впали й інші товари – ціни на нікель опустилися до мінімуму з початку лютого а мідь опустилася до 15-місячного мінімуму.

Продовжують знижуватись ціни на брухт – після того, як вони сягнули 1,5-річного мінімуму, за тиждень із 13 до 20 червня вартість брухту знизилася ще на $35 – до $350-360/т.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. За підсумками 2021 року китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд т.

За підсумками першого кварталу країна скоротила випуск сталі на 10,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 243,4 млн т. Зниження показника зумовлене скороченням виробництва на заводах через спалах коронавірусу, а також екологічні обмеження.

 

gmk.center