ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.07.2023

Ціни на цукор зростають через збільшення вартості сирої нафти та бразильського реалу

У п’ятницю ціни на цукор досягли місячного максимуму, піднявшись на 1,38% у Нью-Йорку та на 1,84% у Лондоні. Зростання цін пов’язане зі зміцненням бразильського реалу, яке обмежує експортні продажі бразильських виробників цукру, пише Barchart.

Підвищення нафтових цін більш ніж на 1% стимулює ціни на етанол, що може призвести до переорієнтації цукрових заводів на виробництво етанолу замість цукру, скорочуючи тим самим пропозицію цукру.

Додаткову підтримку цін на цукор надає посуха в Таїланді, третьому за величиною виробника цукру в світі. Через нестачу опадів прогнозується зниження виробництва цукру в країні. За даними Czarnikow Group, цього року виробництво цукру в Таїланді може впасти вперше за три роки і досягти другого за мінімальним рівнем з 2009/2010 МР.

Очікується, що Ель-Ніньо може позначитися на світовому виробництві цукру, зволожуючи Бразилію та призводячи до посухи в Індії, що негативно впливає на врожайність тростини.

З іншого боку, посушливі умови прискорили збирання цукрової тростини в Бразилії, що призвело до зростання виробництва цукру на 7,6% у другій половині червня. Через сприятливі погодні умови, Czarnikow збільшив прогноз виробництва цукру в Бразилії на 500 тис. тонн — до 38,2 млн тонн.

У своєму звіті від 25 травня USDA передбачало, що в 2023/2024 МР світове виробництво цукру збільшиться на 6,0% — до рекордних 187,881 млн тонн, а споживання цукру на 2,3% — до 180,045 млн тонн.

Міжнародна організація по цуку знизила прогноз світового виробництва цукру в 2022/2023 МР до 177,4 млн тонн, а прогнозований надлишок цукру в 2023/2024 МР — до 2,1 млн тонн.

 

www.ukrsugar.com