Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.11.2023

Ціни на український карбамід зросли — Barva Invest

Купівельна активність на ринку карбаміду залишається досить високою. Після зниження цін на український продукт «Остхемом» до 20 тис. грн/т, СРТ в середині жовтня торгівля помітно пожвавішала.

Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.

«Деякі учасники ринку вважають, що зниження цін вже не варто очікувати, зважаючи на коливання цін на газ в Європі. Крім того, єдиним виробником залишається черкаський «Азот», який хоч і працює в нормальному режимі, однак не зможе «витягнути» весь весняний попит. До того ж черги за карбамідом вже розтягнулися на декілька тижнів — тобто об’єми у виробника обмежені», — йдеться у звіті.

Натяком на те, що ціни на карбамід пройшли мінімальну сезонну позначку є те, що з 1 листопада виробник підняв ціну до 21 тис. грн/т, CPT/EXW.

На запуск виробництва Дніпроазоту та ОПЗ поки що не варто розраховувати, а з наближенням зими ймовірність запуску заводів, які простоювали більше ніж півтора року один та більше, ніж два другий, ще більше зменшується, зазначають аналітики.

Імпортери хоч і намагаються знижувати ціни, однак поки що не всі можуть опускатися до ціни «Остхему», що стримує закупівлі їх товару, однак ввезення поки не припиняють, хоч деякі і можуть брати певну паузу.

В той же час, хоч і незначне, однак підняття ціни «Остхемом» стало хорошим знаком для імпортерів.

Укртрансліт, який є ексклюзивним представником «Дніпроазоту» не змінював ціни ні на український, ні на імпортний продукт. Карбамід для водорозчинних потреб в глибах пропонується по 15,5 тис. грн/т, більш дрібний по 17,5 тис. грн/т. «Звичайний» імпортний продукт від різних виробників пропонується торговою компанією по 24-24,5 тис. грн/т, FCA/EXW. На ринку наразі пропонується гранульований туркменський та азербайджанський карбамід, а також продукт з Узбекистану. Ціновий діапазон складає 20-21,5 тис. грн/т, FCA порти.

Аналітики прогнозують стабільність цін та зростання купівельної активності. Зважаючи на коливання цін на газ в Європі та обмежені об’єми українського товару на ринку можна очікувати підняття цін.

 

latifundist.com