Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.11.2022

Ціни на залізну руду сягнули 4-місячного максимуму – $105,8/т

Ф’ючерси руди на Даляньській товарній біржі за тиждень 18-25 листопада 2022 року не змінилися в порівнянні з попереднім тижнем

Січневі ф’ючерси на залізну руду на Даляньській товарній біржі за тиждень 18-25 листопада 2022 року залишилися незмінними в порівнянні з попереднім тижнем – на рівні 758 юанів/т ($105,84/т). Таким чином, котирування сировини стабілізувалися після тритижневого зростання. Про це свідчать дані Nasdaq.

Грудневі ф’ючерси ЗРС на Сінгапурській біржі незначно знизилися з $98,95/т станом на 18 листопада 2022 року, до $98,6/т 25 листопада.

GMK Center

Ціни на залізну руду в Китаї зросли на фоні підтримки владою країни промисловості в умовах масових карантинів через епідемію коронавірусу. Пекін пообіцяв вжити більше політичних заходів задля зростання економіки та пом’якшив деякі обмеження. Крім того, оприлюднено нові заходи, покликані підтримати сектор нерухомості. Усе це додало бадьорості ринку, за рахунок чого зростання котирувань руди відбувалося протягом трьох тижнів.

Уже на початку минулого тижня ціни ЗРС почали зменшуватися, тому що ринок занепокоївся щодо перспектив економічної активності через нові спалахи інфекції. 21 листопада 2022 року на найбільший район Пекіну наклали карантинні обмеження, а принаймні один район Гуанчжоу зачинили на 5 днів. Через це котирування руди опустилися до $102,4/т.

Ринок продовжував спад до 24 листопада, однак втрати були незначними на фоні зусиль банків Китаю підтримувати сектор нерухомості. Регулятори наказали фінансовим установам надати більшу підтримку забудовникам, щоб стабілізувати кредитування, включаючи продовження виданих позик. Ціни сировини також підтримуються низькими запасами готової продукції.

Зараз напрямок динаміки цін на руду залежить від дій уряду щодо підтримки попиту на готову продукцію, тому що кількість захворілих зростає щодня, а впевненість ринку в державній підтримці згасає. Найбільші комерційні банки Китаю пообіцяли надати щонайменше $162 млрд нових кредитів забудовникам, зміцнюючи таким чином регуляторні заходи. За рахунок цього ціни сировини до кінця тижня сягнули максимуму від початку серпня 2022 року.

Влада КНР обіцяє підтримувати ліквідність сектору нерухомості попри невтішну ситуацію в країні. Завдяки цьому в короткостроковій перспективі можна очікувати невеликого зростання котирувань. Однак у разі запровадження масових карантинних обмежень котирування руди повернуться до спаду.

Нагадаємо, за підсумками січня-жовтня 2022 року металургійні компанії Китаю скоротили імпорт залізної руди на 1,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 97 млн тонн. У жовтні Китай імпортував 94,97 млн тонн ЗРС, що на 4,3% менше р./р.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. У 2021 році китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд тонн. У 2022 році країна планує й надалі скорочувати виробництво сталі.

 

gmk.center