Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.07.2023

Ціни на зерно можуть зрости на 30-40% через подальші атаки на порти

Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі.

Про це розповіли в пресслужбі агрохолдингу Кернел.

«Також існує ризик призупинки роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у ніч на 19 липня актив Kernel у порту Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку рф. Унаслідок цього завдано суттєвих пошкоджень потужностям зберігання та перевалки зерна.

Наразі компанія проводить оцінку завданим матеріальним збиткам. За попередніми даними, на відновлення руйнувань знадобиться щонайменше 12 місяців.

Окрім пошкоджень інфраструктури, під час атаки у ніч на 19 липня у пожежі у порту Чорноморська були частково знищені та пошкоджені 60 000 т зерна. Цей вантаж мав бути завантажений на великотоннажне судно Alexis та вирушити до Китаю. Однак це судно понад 60 днів простояло у черзі «зернового коридору» і так не зайшло на навантаження до Чорноморська. Світ вкотре недоотримав українську агропродукцію через саботаж «зернової ініціативи» і затримки інспекцій, викликані представниками росії.

 

kurkul.com