Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.07.2022

Ціни на золото впали до піврічного мінімуму на фоні побоювань рецесії

Спотові ціни на дорогоцінний метал впали на 2,2%, а ф’ючерси на біржі в США – на 1,9%, до $1,77 тис. за унцію

Світові ціни на золото минулого тижня опустилися до піврічного мінімуму на фоні побоювань щодо рецесії світової економіки. Про це повідомив Mining.com.

Зростання долара на фоні посилення побоювань рецесії призводить до втрат за ризиковими активами.

Спотові ціни на золото знизилися на 2,2% – до $1,767 тыс. за унцію, а ф’ючерси на біржі в США – на 1,9%. Вперше з середини травня вартість металу оцінюється нижче за $1,8 тис. за унцію.

Фондові індекси золота у США також знизилися минулого тижня. Зростання побоювання щодо підвищення відсоткової ставки Федеральною резервною системою для стримування інфляції, що може зумовити сповільнення економіки, негативно впливають на ціноутворення.

Попри це долар зріс до найвищого рівня за 20 років. Інвестори, стурбовані рецесією, обирають альтернативні способи збереження своїх коштів замість дорогоцінних металів.

«Є привабливіші альтернативи золоту в умовах зростання відсоткових ставок», – зазначила Кріс Гаффні, президент відділу світових ринків TIAA Bank.

На думку аналітика Ktico Metals Джима Вайкоффа, короткострокові технічні показники золота та срібла повністю негативні, що спонукає технічно підкованих спекулянтів грати в короткострокові позиції на ф’ючерсних ринках.

Зараз інвестори завмерли в очікуванні протоколу найближчого засідання ФРС, щоб отримати дані про ймовірний масштаб підвищення ставок на наступні місяці.

Станом на 11 липня спотові ціни золота опустилися ще на 1,9% в порівнянні з ціною минулого тижня – $1,734 тыс. за унцію. Востаннє ціни були на такому рівні у вересні 2021 року.

Як повідомляв GMK Center, інвестиційний банк Goldman Sachs підвищив прогноз щодо зростання ціни на золото на кінець 2022 року на 40% – з нинішніх $1820 до $2500 за тройську унцію. Цього року фактором впливу на ціни золота у банку вважають високу інфляцію.

Нагадаємо, світовий попит на золото у першому кварталі підвищився на 34% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на фоні війни в Україні та зростання інфляції. Це найвищий рівень за останні три роки. Проте аналітики компанії Metals Focus очікують зниження попиту на золото через слабкі продажі ювелірних виробів та роздрібні продажі металу на фоні пандемії коронавірусу в Китаї, а також економічну рецесію.

 

gmk.center