ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.11.2023

Туреччина відчуває дефіцит яблука для експорту – шукає постачальників з України та Молдови

За інформацією аналітиків EastFruit, у Туреччині відзначається динамічне зростання цін на яблуко експортної якості, оскільки місцеві постачальники не можуть задовольнити всі запити від потенційних клієнтів. Оптові ціни на яблуко сорту “Ред Делішес”, яке активно експортується на ринок Індії, вже досягають $0,9 долара США за кг. Ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” експортної якості зросли до $0,75 за кг.

Для порівняння, ціни на яблуко сорту “Голден Делішес” в Україні та Молдові в середньому на 45% нижчі.

З огляду на те, що цього сезону в Індії різко знизилися обсяги виробництва місцевого яблука, попит на турецьке яблуко там істотно зріс. Минулого сезону Туреччина експортувала до Індії 118 тис. тонн свіжого яблука, що становить 30% усього експорту. Майже 80 тис. тонн яблука було відправлено в Ірак – другий найбільший ринок збуту для яблука з Туреччини.

Цього ж сезону дефіцит яблука спостерігається практично в усіх регіонах світу, насамперед через істотне зниження прогнозів урожаю яблука в країнах Євросоюзу. Відповідно, попит на яблуко залишається високим і в країнах Близького Сходу, і в Азії, і в Європі.

Турецькі трейдери не бажають відмовлятися від можливостей заробити на експорті яблука, тому активно шукають можливості закупівлі яблука високої якості в Україні та Молдові. До речі, і минулого сезону Туреччина активно займалася реекспортом. Зокрема, Україна в сезоні 2022/23 років експортувала до Туреччини понад 500 тонн яблука, ставши головним постачальником цих фруктів у цю країну. Очевидно, що дане яблуко призначалося для реекспорту в Індію, адже Україна, як і раніше, не розв’язала проблему відкриття доступу до ринку яблука Індії. Тому українські постачальники змушені ділитися доходами від експорту яблука з трейдерами з Туреччини.

З Молдови торік на ринок Туреччини надійшло лише 40 тонн яблука, проте цього сезону імпорт із Молдови може суттєво зрости.

Нагадаємо, що експерти ринку вважають, що врожай яблука в Україні 2023 року буде нижчим, ніж роком раніше. При цьому оптові ціни на яблуко в Україні наразі вищі, ніж у попередні три сезони.

А ось у Молдові ціни на яблуко дещо нижчі, ніж у попередні роки, через складнощі з доступом до ринку рф.

Відповідно, і Україна, і Молдова можуть бути гарним ринком для закупівлі яблука, хоча учасники цих ринків зазначають, що у них немає проблем із прямим експортом яблука високої якості за прийнятними цінами.

 

east-fruit.com