ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.03.2021

Туреччина залишається основним експортером фруктів до України

За 2020 рік частка Туреччини в Українському імпорті плодів становила 28,8%, що залишило цю країни лідером серед постачальників даної продукції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Інститут аграрної економіки (ІАЕ).

За даними Державної митної служби України, у 2020 році обсяги імпорту в Україну плодів та горіхів становили 795 млн дол., на 18% більше ніж у 2019 році. Основним постачальником продукції цієї групи до України за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 269 тис. тонн фруктів. У вартісному вимірі частка Туреччини у вітчизняному імпорті плодів становила 28,8%.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (12,9% від загального обсягу імпорту плодів), Греції (6,2%), Коста-Ріці (5,8%), Іспанії (5,4%) та Єгипті (5,0%). Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2020 році сформували майже 60% імпорту плодів у вартісному вимірі.

Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів здійснюються переважно в країнах Латинської Америки, зокрема, в Еквадорі і Коста-Ріці, які минулого року забезпечили близько 80% поставок цих фруктів у вартісному вимірі.