Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.03.2023

У 2023 році посівні площі під соняшником, соєю та ріпаком зростуть на 10-15%

У поточному році в Україні прогнозується збільшення посівних площ під олійними культурами та часткове зменшення під зерновими і кукурудзою. Але в цілому по валовому виробництву і потенційній вартості майбутнього врожаю країна вийде на аналогічні показники в порівнянні з попереднім роком. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомила 29 березня пресслужба Мінагрополітики.

«На 10-15% буде збільшено посівні площі під соняшник, сою і ріпак. Гарна новина – планується збільшення посівів цукрового буряку. Виробництво зернових культур зменшиться, бо восени посіяно менше озимої пшениці через несприятливі погодні фактори. На 10-12% скорочено посівні площі кукурудзи у зв’язку з дорогою логістикою», – уточнив Т. Висоцький.

Також перший заступник міністра зауважив, що цього року вітчизняні аграрії зіштовхнулися з низкою викликів, особливо на деокупованих територіях. Головними з цих викликів він назвав скорочення посівних площ, заміновані поля, фінансові проблеми, обмеження ринків збуту і дорога логістика, адже країна-агресор продовжує блокувати повноцінну діяльність чорноморських портів.

Водночас, за словами Т. Висоцького, уряд України робить усе можливе, щоб вирішити ці проблеми.

«Затверджено програму про продовження пільгового кредитування для агросектора, працює штаб щодо гуманітарного розмінування, пролонгована зернова ініціатива. Також суттєво розвинулася альтернативна логістика – розбудовані додаткові автомобільні і залізничні пункти пропуску», – додав він.

Agravery.com