Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.01.2021

У Держекоінспекції розповіли, що необхідно зробити для скорочення викидів забруднюючих речовин у повітря

У Держекоінспекції підготували низку пропозицій законодавчих та нормативно-правових змін для ефективнішої протидії викидам забруднюючих речовин в атмосферу.

«Державна екологічна інспекція готова й надалі докладати максимум зусиль для реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок! Під час парламентських комітетських слухань з цього питання ми надали низку пропозицій щодо того, як вдосконалити нормативно-правову базу, аби наша робота була ще більш ефективною», – заявив Голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що для цього потрібно:

– Ухвалити законопроект 3091 «Про державний екологічний контроль». Він усуває низку перепон на шляху результативних перевірок. Посилює відповідальність за порушення природоохоронного законодавства. Встановлює суттєвий штраф за недопуск інспектора. Прибирає дублювання повноважень між різними державними установами.

– Доповнити Закон «Про охорону атмосферного повітря» статтею 11-1, де зазначаються підстави для анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин (це невиконання підприємством зобов’язань щодо скорочення викидів, відсутність передбачених законодавством автоматизованих засобів вимірювальної техніки, недопуск ДЕІ до перевірки).

– В той же закон внести зміни, якими зобов’язати встановлювати автоматизовані засоби вимірювальної техніки на джерелах викидів для підприємств першої групи та встановити відповідальність за невиконання цієї норми.

– Ухвалити законопроект 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». Він імплементує Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди в український правовий простір.

– Зобов’язати підприємця для отримання нового дозволу на викиди вже існуючого виробництва надавати акт останньої перевірки щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони атмосферного повітря.

Голова ДЕІ зазначив, що Держекоінспекція приділяє пріоритетну увагу боротьбі зі шкідливими викидами в повітря.

«В 2020 році наші інспектори побували з перевірками на потужних об’єктах підприємств ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ММК ім. Ілліча, ТОВ «Коксовий завод «Новомет», ПрАТ МК «Азовсталь», ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», ТОВ «Євро-Реконструкція» та на багатьох інших. ДЕІ створила окреме управління, що спеціалізується на промисловому забрудненні. На фінішну пряму вийшло облаштування Офісу чистого довкілля в Кривому Розі, який зосередиться на великих підприємствах «Кривбасу». В рамках територіальної реформи Інспекції створений Придніпровський округ, до якого входять території з найбільшими забруднювачами», – деталізував Андрій Мальований.

Він додав, що у 2021 році ДЕІ контролюватиме ще й викиди парникових газів, це допоможе знизити вміст СО2, метану та інших газів в атмосфері.