ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.03.2023

У лютому Україна наростила темпи експорту

У лютому 2023 року Україна експортувала товарів в обсязі 9,1 млн тонн. Це більше, ніж в січні (7,89 млн тонн), але менше піковго воєнного вересня (9,6 млн тонн) і звісно ж ще далеко до 12,8 млн тонн у лютому 2022 року.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Вартість експорту у лютому становила 3,32 млрд доларів США.

«З вересня місяця спостерігаємо тенденцію повільного зменшення вартості експорту: 4,1 – 3,8 – 3,8 – 3,48 – 3,1 – 3,32 млрд доларів США. Причини зрозумілі – сповільнення зернового коридору і корекція цін на світовому ринку», – зауважив Тарас Качка.

Вартість імпорту у лютому становила 5,03 млрд доларів. Утім це гарна новина, адже імпорт в умовах війни – це надійність постачань усього необхідного – палива, фармації, генераторів – усього, що нам потрібно витримати. Це також добрива для посівної.

Загалом 2022 рік задав чітку стратегію в торгівлі: забезпечити надійність постачань в імпорті, відновлювати логістичні можливості для експорту і зменшувати торгівельний дефіцит за допомогою послуг.

Він нагадав, що минулого року експорт товарів становив 44,1 млрд, а імпорт 55,2 млрд доларів США. «Натомість якщо ми говоримо про послуги, то у 2022 році експорт послуг склав 9,1 млрд доларів, імпорт – 3 млрд доларів, а позитивне сальдо 6,15 млрд доларів», – додав Тарас Качка.

 

agrotimes.ua