Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.10.2023

У Мінагрополітики обговорили з Японським агентством міжнародного співробітництва відновлення агросектору

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та заступник Міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик зустрілися з делегацією Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі з віцепрезидентом Наокі Андо.

Сторони обговорили співпрацю в сільськогосподарському секторі, експорт зернових «Шляхами солідарності», ситуацію в аграрній галузі України.

Тарас Висоцький розповів про проблеми українських малих та середніх агропідприємців через повномасштабне вторгнення України. Зокрема, питання знищеної сільськогосподарської техніки, проблеми із забезпечення добривами і насіннєвим матеріалом.

 За його словами, в Україні діє кілька програм з підтримки аграрії – грантова урядова програма та «Доступні кредити 5-7-9», а з наступного року запрацює ще кілька.

«Підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу. В проекті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це  20 млн євро, наданих Україні  ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців», – зазначив Тарас Висоцький.

Денис Башлик наголосив, що одна з актуальних проблем аграріїв – заміновані поля. Заступник Міністра повідомив, що в  проєкт державного бюджету на 2024 рік закладено 2 млрд грн на компенсацію витрат із розмінування для сільськогосподарських підприємців.

Наокі Андо запевнив у підтримці і допомозі України з боку уряду Японії. Зокрема, в питанні гуманітарного розмінування та щодо відновлення агросектору.

Тарас Висоцький та Денис Башлик подякували за підтримку.

Довідково. Міністерством агрополітики України та Міністерством сільського, лісового та рибного господарства Японії і JICA створено українсько-японську робочу групу з метою обміну досвідом відновлення Японії для відновлення сільськогосподарського сектору України, розгляду конкретних заходів для підтримки та співпраці з використанням японських технологій, а також обміну інформацією для сприяння участі японських приватних компаній у відбудові України.

minagro.gov.ua