Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.07.2021

У першій половині 2021 року в Україні зріс індекс інвестиційної привабливості

З початку року індекс інвестиційної привабливості України зріс з 2,4 до 2,84.Такі результати дослідження були презентовані сьогодні, 12 липня, Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) під час експертного обговорення поточного стану інвестиційного клімату України.

Також дослідження продемонстрували суттєве покращення настроїв топ-менеджерів компаній, які входять до асоціації, зокрема 32% опитаних вважають, що інвестиційний клімат покращити за останні 6 місяців.

“Європейська бізнес асоціація проводить аналіз інвестиційних настроїв в Україні з 2008 року. Мінекономіки зацікавлено в такому дослідженні, оскільки питання покращення інвестиційної привабливості України  та розвиток інституційних механізмів захисту прав інвесторів є один з ключових пріоритетів Уряду та України”,- зазначив Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк.

Перший заступник Міністра наголосив на важливості запуску механізму державної підтримки та супроводження інвесторів відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Його реалізація сприятиме активізації інвестиційної діяльності в цілому, а також зростанню конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку. На сьогодні Мінекономіки розробило майже всю підзаконну нормативно-правову базу для його практичного запуску.

Крім того, міністерство продовжує роботу по реалізації Закону України “Про індустріальні парки”. Наразі Мінекономіки та профільний комітет парламенту готують комплексні зміни законодавства, що направлені на створення додаткових стимулів для резидентів та керуючих компаній індустріальних парків.

“Питання створення регіональної мережі індустріальних парків та надання їм державної підтримки суб’єктам є один із пріоритетних напрямів розвитку регіонів. Станом на сьогодні до Реєстру вже включено 50 індустріальних парків. Проте лише у 25 із них визначено керуючі компанії, а у 8 є учасники. Ми маємо створити мережу індустріальних парків, що існують не лише на папері. Це має бути по-справжньому дієвий інструмент залучення інвестицій, соціального та економічного розвитку”, – додав Володимир Гринюк.

Довідково:

Європейська бізнес асоціація проводить дослідження, що відображає настрої бізнесу щодо поточного стану інвестклімату країни та прогнози на найближчі 6 місяців, з 2008 року.

Індекс інвестиційної привабливості розраховується як середнє арифметичне оцінок п’яти аспектів інвестиційного клімату. Респонденти відповідають на питання, обираючи одну із запропонованих відповідей, які піддаються аналізу, використовуючи п’ятибальну систему.

 

www.me.gov.ua