Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.08.2019

У першому півріччі 2019 року оборот торгівлі агропродукції між Україною та ЄС склав 4,8 млрд USD

Обіг торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом у першому півріччі поточного року збільшився на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 4,8 млрд USD.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” з посиланням на заступника директора інституту Миколу Пугачова.

При цьому експерт зазначив, що одночасне зростання експорту та імпорту призвели до збільшення позитивного для України сальдо до 1,9 млн USD.

За даними інституту, найбільшими торговими партнерами України в ЄС за звітний період були Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина і Франція. “Їх сукупна частка становить 72% обігу взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами”, – відзначили в прес-службі.

Основні обсяги поставок в Європу Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, олії, макухи, а також м’ясопродукції.

В імпорті сільгосппродукції в Україну помітного акценту на якихось продуктах не спостерігається.

Зокрема, у звітному періоді більшою мірою здійснювалися закупівлі тютюну, продуктів для годування тварин, алкогольних напоїв, різних харчових продуктів і кукурудзи на насіння.

Крім того, за даними інституту на середину липня, у поточному році українські експортери повністю використали квоти на експорт до Євросоюзу меду, цукру, ячмінної крупи і борошна, крохмалю обробленого, консервованих томатів, яблучного та виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова квоти), пшениці і вершкового масла.

Експерт підкреслив, що, за прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, відчутне зростання вітчизняного аграрного експорту в першому півріччі дає серйозні підстави розраховувати на оновлення за результатами 2019 року рекордних для України показників поставок агропродовольства в Європейський Союз, які були досягнуті минулого року.