Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.07.2022

У світі спостерігається тенденція до скорочення виробництва свинини

У І півріччі на світовому ринку свинини спостерігаються значні коливання цін. Скорочення виробництва та збільшення собівартості продукції впливають на поточну ринкову ситуацію, зазначають в УКАБ.

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, незважаючи на перешкоди на світовому і внутрішньому ринках, попит на свинину продовжує поступово зростати. Вартість продуктів харчування для найбільших країн – виробників свинини зростає також.

Галузь свинарства, за даними USDA, переживає спад: фермери США відправляють більше свиноматок на забій, а поголів’я свиней скоротиться найближчими тижнями. Очікується і скорочення експорту американської свинини. Хоча наразі продаж свинини з США до Мексики та Канади стрімко зростає. Тим часом Китай практично зупинив закупівлю свинини у США на початку 2022 року.

«У 2018 році значна частина поголів’я свиней в Китаї була уражена АЧС, відтоді країна почала імпортувати великі обсяги американської свинини. З відновленням стада виник певний надлишок пропозиції. Тому наприкінці 2021 року ціни на свинину впали, а Китай уповільнив імпорт, щоб підвищити внутрішні ціни. Також допомогло вирішити цю проблему підвищення тарифів на м’ясо з США з 8% до 12% у січні цього року», – пояснив експерт.

Наразі в Китаї свинина дорожчає, що свідчить про активізацію попиту. Якщо така тенденція збережеться, країна може стати активним гравцем на експортному ринку свинини, додав Максим Гопка.

Очікується і скорочення виробництва свинини у 2022 році в ЄС – на 4,7%. Це спричинено занепокоєнням щодо стану довкілля, скороченням експортних перспектив до Китаю, зростанням витрат на виробництво та новими спалахами АЧС. З лютого ціни на свинину в ЄС стрімко почали відновлюватись, а внутрішнє споживання цього року може знизитися на 3,3%.

У Німеччині, яка є одним із найбільших виробників свинини в ЄС, наразі фіксується скорочення поголів’я свиней до рівня 1990 року. Можна спрогнозувати, що воно триватиме й далі через нові спалахи АЧС у країні.

Випадки АЧС зареєстровано і в промислових стадах свиней Італії, хвороба наближається до Франції та Нідерландів. Європейська Комісія прогнозує, що виробництво свинини в Німеччині скоротиться на 14%, в Італії – на 7,5%, у Польщі на 14%.

По експорту свинини з ЄС у 2022 році очікується падіння на 9,6%. Ставки робляться на збільшення продажів європейської свинини замість Китаю до інших країн, наприклад до Японії, Філіппін, США й Австралії.

«У Китаї ймовірно збільшення імпорту свинини восени через стабільний попит на внутрішньому ринку, – зазначив Максим Гопка. – Через просідання ЄС у виробничому циклі свинини США мають можливість знову активно експортувати до Китаю. А з урахуванням скорочення свинопоголів’я в США ціни на внутрішньому ринку зростатимуть, що, своєю чергою, може активізувати роботу галузі в майбутньому».

 

agrotimes.ua