Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.04.2022

У зоні бойових дій перебувають активи відновлюваної енергетики на $5,5 мільярда – Міненерго

Вартість активів відновлюваної енергетики, розташованих у зоні бойових дій, перевищує $5,5 мільярда.

Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформу заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков.

“За підрахунками, зараз у зоні бойових дій перебувають активи на суму понад 5,5 млрд доларів і ще майже 4 млрд доларів інвестицій під знаком питання у сусідніх областях. Вже є значні збитки відновлюваної енергетики”, – сказав Демченков.

За його словами, вітрові електростанції виробили утричі менше енергії порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Генерація сонячних електростанцій знизилася на 40%.

Заступник міністра підкреслив, що до повномасштабної війни безвуглецева енергетика займала 70% енергобалансу України. Зараз енергосистема працює за рахунок атомної та теплової генерації.

“Пріоритет воєнного часу полягає насамперед в тому, щоб наші громадяни отримали доступну електроенергію. Ми розуміємо, що люди перебувають у бомбосховищах – без води, світла, гарячої їжі. І не зможуть все це мати без електроенергії”, – зазначив Демченков.

Водночас, за його словами, через зменшення споживання Україна має можливість експортувати надлишок електроенергії.

“Ми зараз проводимо активні консультації для її реалізації у найближчій перспективі. Дуже важливо, щоб ми мали можливість продавати надлишки електроенергії, щоб отримувати кошти й підтримувати компанії енергосектору”, – сказав заступник міністра.

Він зауважив, що надалі ставка у розвитку української електроенергетики робитиметься на атомну генерацію та ВДЕ.

Як повідомлялося, за даними Української асоціації відновлюваної енергетики, половина потужностей “зеленої” енергетики України перебуває під загрозою знищення через розв’язану росією війну.

 

www.ukrinform.ua